Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg a cicám, mit tehetnék?

Beteg a cicám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Cicámat 4 éve Feline Hyperesthesi Syndrome (FHS) / Macskás Esztéziával diagnosztizálták.

Ezt a betegséget túlzott öntisztogatás, saját szőrének kitépése, öncsonkítás jellemzi. A betegség idegi alapú, nem gyógyítható, szinten tartható.


2 évig sikerült szinten tartani, viszont régi helyünkről elköltöztünk és ez újraindított mindent. Van kert, ha akar kimehet, ha akar bejöhet. Minőségi tápot kap, illetve gyógyszert - ami nem hat, így nem is adom már neki.

Odáig fajult, hogy öncsonkítást végez(ne), ha nem lenne a nyakán a védőnyakörv. Volt hogy elmentünk otthonról, valahogy leszedte a nyakörvet és vérfürdőt rendezett, festhetjük a lakást újra.


Teljes vizsgálaton esett át: fizikai, labor, ultrahang, röntgen, CT eredményei tökéletesek. Fèrgek, bolhák nincsenek. A cica eszik/iszik szépen, ha épp nyugi van játszik, éli az életet.


Az orvosok nem tudnak mit tenni (eddig 4 helyen jártunk). Sajnos vagy nem ismerik a betegséget, vagy gyógyszerek felírásán kívül mást nem tudnak tenni.


Sajnos elértünk egy bizonyos határt, ahol már nem vagyok biztos benne, hogy mi a helyes döntés.


Van bárkinek, bármilyen tapasztalata a témával kapcsolatban? Esetleg ismer olyan orvost (főleg Pesten van környékén) aki ismeri a betegséget? Mielőtt bármilyen döntést hozunk, szeretnénk mindent megtenni érte.


Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta!

Üdv

Egy nagyon szomorú gazdi



#FHS #Feline Hyperesthesia Syndrome #Macskás Esztézia
2023. jan. 31. 07:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A facebookon van egy csoport Ispotály-azoknak, akik beteg állatkával élnek együtt. Lépj be, kérdezd meg, mert ott vannak gazdik akiknek ilyen cicájuk van és tudnak orvost is javasolni.
2023. jan. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem ismertem a csoportot, már jelentkeztem is🙏
2023. jan. 31. 08:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szervi eredetű betegség lesz, így felesleges onnan megközelíteni. A cicának a "szoftverben" van a hiba, olyan állatorvos kell, aki azzal is tud foglalkozni, pl dr. Sátori Ágnes.
2023. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a problemaja az en cicamnak is, 12 eves. Amikor nagyon bantja magat akkor szteroidos injekciokat ad neki az orvos, ezek hatasosak szoktak lenni, persze tul sokat nem kaphat mert nem jo a vesejenek es a majanak. Nagyon szivesen segitek, irj nyugodtan:)
2023. jan. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok, mi is Pest megyeben lakunk es rengeteg orvoson vegigmentunk mar, Inarcs-Kakucson talaltuk meg azt aki tenyleg monitorozza a problemat es hatekonyak a modszerei, dr. Rausch Ferenc.:)
2023. jan. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hű, nem is tudtam, hogy ennyien vagyunk akik találkoztunk ezzel a ritka betegséggel. :(


Az én kandúromnak is ez a problémája, mondjuk szerencsére neki nem ennyire durva. Ő csak morog meg fúj ilyenkor, de öncsonkításig nem ment el a dolog.


De mi is végigjártunk rengeteg dokit, nem használt semmi.

2023. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is meglepődtem, amikor a 2-es által javasolt csoportba beléptem..

Nagyon sajnálom, nálunk sem találtak végül megoldást.

2023. febr. 8. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!