Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg lehet tanítani, hogy a...

Meg lehet tanítani, hogy a cica ne kaparja a babaszoba ajtaját?

Figyelt kérdés

Olvastam mindenféle módszereket, hogy mifel fújjam be az ajtót, de azok nem működnek. Nyitva hagyni nem tudom az ajtót, mert a macska bemászik a babaágyba és felébreszti a lányom. (6 hónapig a babaágyban aludt, amíg a baba velünk, babaöbölben és nem hajlandó kiszokni). Hajnalig velünk alszik a cica a babaöbölben, de aztán 4 körül kel és kaparni kezdi az ajtót, hogy átmenne a kiságyba. Nyávog is hozzá, úgyhogy ha nem szaladok érte azonnal, akkor felveri a babát. Mit lehet ezzel csinálni?

Bezárni éjszakára csak utolsó opciónak szeretném, mert olyankor szívszorítóan nyávog. De van, hogy 4x kelt fel egy éjszaka és már nagyon ki vagyok készülve. :( Köszönök minden tanácsot!


2023. febr. 1. 21:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
Igen, vegyél neki egy kaparófát
2023. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%

Mi általában műanyagflakont teszünk az ajtónk elé hogy ne kaparjon.


Ha nálad nem vállna be akkor kígyóuborkát is megpróbálhatsz.

2023. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Van neki több fajta is, van cica mászókája (olyan emeletes torony fajta), de nem ez a probléma, be akar menni az ajtón.
2023. febr. 1. 21:31
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2-es, megpróbálom a palackot. Kígyóubiból nem szeretnék mindig tartani egyet a padlón. :D
2023. febr. 1. 21:33
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Volna egy nagyon egyszeru megoldas, csak nem tudom, mennyire lenne koltseges. Ha vesztek egy masik, pont ugyanolyan babaagyat a csecsemo szamara, akkor a macska sejthetoleg tovabbra is a regi agyba fog jarni es nem fogja zavarni a kisbabat. Sajnos, ha a kutya vagy macska egyszer mar megszokott egy helyet, akkor nemigen lehet onnan onkenyesen kitiltani.
2023. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
És hova tenném a másik ágyat? Kettő lenne a babaszobában? Ki tudom próbálni, mert nem sokára érkezik a kistesó és neki úgyis vettünk volna új kiságyat, mert a "nagy" is csak 7 hónapos még.
2023. febr. 1. 21:46
 7/20 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon jo, hogy nem lenne tul nagy pluszkiadas. Igen, valoszinuleg az a legjobb, ha a macska agya ott allna, ahol eddig. Inkabb az uj agyba tegyetek a kisbabat, neki ugyanis teljesen mindegy, a macska viszont a megszokott szagok miatt is valoszinuleg a regi agyhoz fog ragaszkodni.
2023. febr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
24 ezer forint egy olyan ágy, nekem bőven megér annyit, hogy aludjunk. Akkor megvesszük most a kiságyat, és kipróbáljuk. Köszönöm az ötletet!
2023. febr. 1. 21:54
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon remelem, hogy bevalik. Ha a cicanak van kedvenc jateka vagy takaroja, azt bele lehet tenni a neki szant agyba, igy meg jobban fog kotodni hozza, es nem fog hol ebbe, hol abba az agyba maszkalni.
2023. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
De akkor már három egy kell, ha második gyerek is lesz. Hova teszel három ágyat?
2023. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!