Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom megszeretni a...

Nem tudom megszeretni a macskámat, ez már így marad?

Figyelt kérdés

Ez a hetedik macskám. Szeretem őket, ő meg ráadásul a kedvenc színemben pompázik. Két hónapos kora óta van velünk - négy hónapja. A kutyánktol nem fel egyáltalán, aminek nagyon örültünk, hamar összebarátkozott vele - bezzeg az előző folyton menekült, a kutya meg üldözte.

De ez a tulajdonsága velünk szemben hátrány. Semmi nem fog rajta. Folyamatosan próbál mindenhova felmászni, besurranni, lopkodni. Egész nap enne, pedig négyszer kap naponta, nem keveset. Állandóan nyávog. Reggel is, és kaparja az ajtót. Nem lehet leszoktatni róla.

Szeret a lábamra ülni, mikor dolgozom, sokszor ott is alszik. Ha simogatni próbálom, akkor nyalogatni kezd vagy harapni.

Nem tudom, javulhat-e ez később. Egyszerűen elfaraszt, hogy állandóan figyelni kell rá, hogy mikor rombol. Néha rájön, akkor random pisil labtorlore vagy egyszerűen az alom mellé a fal tövébe. (Az almot naponta többször takarítom direkt.)

HELP.😢

“Szeretném szeretni” jeligére.


2023. febr. 2. 22:16
1 2
 1/19 Metionin ***** válasza:
100%
Ezek szerint 8 hónapos, az még egy nagy kamasz. Idővel javulni fog, főleg ivartalanítás után. Vannak cicák, akik jobban igénylik a foglalkozást, lemozgatást. Ha harap, sikíts fel és ne foglalkozz vele egy ideig, megtanulja, hogy vagy szépen játszik, vagy nem játszik. Az ajtóra vegyetek ilyen védő akármit, nem tudom, mi a neve de a gugli kiadja és kezdjétek figyelmen kívül hagyni. Pontosan azért kapar meg ordít, mert tudja, hogy akkor az ő akarata érvényesül. Az, hogy egész nap enne, meg szerintem minden macskára jellemző :D
2023. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Ugye ivartalanítottátok, ahogyan a felelős macskatartók szokták? A random pisilésen az sokat segít.

Ha kaparja az ajtót, engedd be. Nálam bejön reggel a szobámba, rám fekszik, és úgy alszunk együtt tovább. Nagyon jó érzés.

"Folyamatosan próbál mindenhova felmászni, besurranni, lopkodni."

Engedd besurranni mindenhová.

2023. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal, simán lehet, hogy kinövi, főleg ivartalanítás után, az valószínűleg a mellépisilésen is segítene. Viszont minden macska más és más, benne van a pakliban, hogy egy alapból ilyen hiperaktívabb típust fogtál ki, de ha szerzel egy újat, ez benne van a pakliban. Tudom, hogy fárasztó, mert nekem is vannak elég „egyedi” macskáim, bár ettől én még ugyanúgy imádom őket. Elvégre én döntöttem a befogadásuk mellett, nem ők jöttek ide hívatlanul, hogy szétkarmolják a tapétát és éjszaka ordítsanak az szobaajtó előtt. :D
2023. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Kinek mit intézett a macskája
2023. febr. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Te most azt akarod hogy a macskád ne macskaként viselkedjen?
2023. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Az az elozo 6 macska a kepzeletedben letezett? Vagy mi tortenik? Csak mert akinek ennyi macskaja volt, annak boven tudni kene, hogy milyenek is a kolykok. Meg ugy a macskak, altalaban :D


A pisilesen meg az ivartalanitas segit. De siess, ha tul sokaig hagyod jelolni, megszokja es a mutet se lesz ra megoldas.

A kajalasra meg szimplan nemet kell mondani. Nem tudom mivel eteted, talan nem tul jo minosegu tappal es azert zabalna allandoan, de azert az iranyitas a kezedben van, nem kell neki engedni mindig mindenben.

4 etetes egy ekkora macskanak mar boven sok.

2023. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
12%
Ilyenkor kell kirakni, mint macskát sz*rni. A többi szólásunkhoz hasonlóan van valóságalapja. Én is unatkoznék, ha egész nap a lakásban kuksolnék.
2023. febr. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
En cicám is ilyen, kiidegel de pont ezért is szeretem. Akármilyen idegesitő az enyém is egy kis kölyök és vissza van neki az ivartalanítás és a felnőtté válás mint a tiédnek. Nem tudom nem imádni az enyémet néha akármilyen baromságot is csinál de olyankor mindig eszembe jut egyébként is hogy csak egy kis kölyök még deee, néha azért már tulmegy a határon és olyankor kiosztom, rockos jön és kizárás. Ilyen nyomika, rosszcsont macskám meg úgysem volt amúgy sem, tisztára új dolgokat mutat nekem a vakarcsom macskaanyaként. Legyél türelmes és taníts a kis kölyköt a rendre.
2023. febr. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
"macskaanya" hát behalok miket ki nem találtok :D :D
2023. febr. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%
Hát na, én vagyok a muterja mióta elválasztották. Rendesen törölgettem a seggét meg minden, anyja helyett anyja voltam neki amilyen kis csutfasz volt mikor idekerült. Na meg hát gyerekemként tekintek rá, egy szoros, negylabu kisgyerek és a szüleim pedig unokaként kezelik. El is van kényeztetve a kisszar. :)
2023. febr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!