Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik hogy a macska megtudja...

Létezik hogy a macska megtudja tanulni használni az emberi wc-t?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor miért nem elönyösebb az mint az alom?

2023. febr. 4. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg tudja tanulni.

Pár éve hozzánk került egy cica - valaki kitette a határba, mi meg a település szélén lakunk, ezért elkezdett hozzánk járni, mi meg befogadtuk.

Egy ideje már itt volt, a párommal ketten voltunk otthon, a nappaliban beszélgettünk, amikor egyszer csak hallottuk, hogy valaki pisil a WC-be (elötte takarítottam, nyitva volt, hogy száradjon), amikor kimentünk, kiderült, hogy a cica teljesen szabályosan ül a WC szélén és belepisil. Igencsak meg voltunk lepödve, mert ilyenröl még nem hallottunk addig.


A kérdés másik részére meg az a válasz, hogy ugyan elvileg tudná használni a WC-t, de lehúzni, esetleg lemosni már nem, a szagot meg próbáld meg elképzelni utána

2023. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az anyám egyik macskája tudta használni a wc-t és le is tudta húzni (nyomógombos wc).

Amúgy lehet venni ilyen wcre szoktató szettet.

2023. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetséges, lehet kapni "macska wc deszkát" amivel rá lehet szoktatni a cicát. Lényege, hogy fokozatosan szoktatod a nagyobb lyukhoz a tálcán, a végén meg már akkora a lyuk mint maga a wc.

Előnye, hogy nem foglal helyet az alomtálca és nem kell alom sem, ha végzett, lehúzod és kész.


[link]

2023. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Ezt nem akarok elhinni, hogy még le is húzza a WC - t egy macska... Gondolom, akkor a csekkeket is elviszi befizetni és hazafelé még be is vásárol...😂
2023. febr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és le is tudja öblíteni (nyomó/billenő gombos wc-vel)

https://www.youtube.com/watch?v=V0vBE3U0r1g

2023. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed második felére a válasz

"Ha igen, akkor miért nem előnyösebb az mint az alom?", pedig egy angol nyelvű videó alatt találtam meg a választ. (Elnézést ha nem eléggé jó a -gépi - fordítás)


"Emlékszem, amikor először örökbe fogadtam a kicsikémet, 4 hónapos volt, és gyorsan azt akartam tenni, ami a legjobb a környezetnek, és tudván, hogy minden alom csak egy szemétlerakóba kerül, vécére szoktatni akartam. Akkoriban megnéztem ezt a videót, majd más videókat is, amelyek bemutatták, hogyan kell ezt csinálni, de senki sem adott jó okot arra, hogy miért ne idomítsd WC-vel a macskádat. Megkerestem a városom közegészségügyi osztályát, és csak annyit mondtak, hogy nem tanácsoljuk, de nem mondják meg, miért.


Az igazi igazság akkor derült ki, amikor elolvastam egy tudományos cikket egy macskaürülékben gyakran előforduló tartós parazitáról, a toxoplazmózisról. Ez a parazita az oka annak, hogy NEM szabad WC-vel tanítani a macskát. A Cornell vagy a Mayo Institute tudósai (elfelejtettem, hol volt, hogy olvastam ezt a cikket) teszteket végeztek, és bolygónk szennyvíztisztító létesítményei nincsenek felszerelve arra, hogy elpusztítsák ezt a parazitát, mielőtt valódi kárt okozna, és alapvetően tengeri emlősök halálát okozná. rák egyes embereknél. A parazita jól ellenáll a forráspont feletti hőnek. Miután elolvastam a cikket és ennek a parazitának a veszélyeit, úgy döntöttem, nem éri meg környezetbarátnak lenni, ha a macskámról van szó, és a hagyományos alomdoboz győzött. Néhány elgondolkodtató cikk"



[link]

[link]

[link]

2023. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-nak van igaza, abszolút nem higiénikus!
2023. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindent tudnak a macskák. A WC kezelése alap, le is húzza de az ajtónyitásra nem kellett volna megtanítanom mert azóta kb. minden ajtót gumipókkal rögzítek a lakásban mert kinyitja. A bejárati ajtót is ebben a hidegben.
2023. febr. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi több, saját maga is elkezdheti csak úgy. Tényleg érdekes.

A pincei wc-ben.


A macskák fura lények, vsannak köztük okosak is, butuskák is.

Van, amelyik képes együtt énekelni, változtatni a hangos nyávogását, a zongorával éneklő gazdával. Nagyon aranyos.

2023. márc. 12. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!