Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbefogadás után el kell...

Örökbefogadás után el kell vinnünk a cicákat egyből állatorvos ellenőrzésre? Ha hazaérünk ajánlott megfürdetni őket?

Figyelt kérdés

2 macskát (egy ivartalanított nőstényt, és egy ivartalanított kandúrt) szeretnénk örökbefogadni.


Hogyan könnyíthetnénk meg számunkra a beilleszkedést az új lakásba?

Nem szeretnénk őket stressznek kitenni.

Mindegyiknek külön transportbox javasolt, vagy egy nagyobb amiben elférnek együtt is?

Fognak párzást imitálni, annak ellenére, hogy ivartalanok? Az ivartalan kutyánk a szüleimnél szokott az ágyával.


A cicák jelenleg is egy ketrecben élnek az állatmenhelyen, szeretik egymást.


Köszönöm a segítséget. Kicsit még zöldfülüek vagyunk a témában



2023. febr. 6. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A beilleszkedest sehogy nem tudod megkonnyiteni, ezen tul kell esni. Van, amelyik macska hamarabb feloldodik, de valoszinuleg el fognak bujni valahova, akar napokig is, a lenyeg, hogy ne piszkald oket,ne nezegesd oket, kaja,viz es alom legyen ott, ahova bujtak, aztan ennyi.


Szerintem kulon hordozoban legyenek, ki tudja mit hoz ki beloluk a stressz, hiaba vannak joban, nehogy osszeverekedjenek az uton.


Na az amugy abszolut jo kerdes, kell-e azonnal allatorvos. Nincs erre recept. Lehet, hogy kell, lehet, hogy nem :D

Ha egeszsegesnek tunnek, akkor vegulis nem kell szerintem. Arra kell figyelni, hogy az oltasaik meglegyenek. Meg kell kerdezni a menhelyen, hogy mikor esedekes a kovetkezo.


Az elso par napban elofordulhat, hogy nem esznek vagy max csak ejszaka es lehet, hogy 1 napig nem is fognak uriteni egyaltalan, ezek meg belefernek. Arra kell figyelni, hogy azert pisinek 1 nap utan kene lennie, kakinak meg max 3 nap utan, es enniuk is max 3 utan kene.

Legalabbis nekem anno ezt mondta az allatorvos, amikor orokbefogadtam en is a macskam, aztan felhivtam, hogy a kanape alatt van es nem csinal semmit :D

Az enyem vegul az elso nap ejjel pisilt-kakilt es evett. De utana meg 4 napig ezeket csak ejszaka csinalta, nappal meg se mozdult. Aztan 4 nap utan elojott.


Nem tudom, fognak-e parzast imitalni. Az en ivartalanitott nostenyem nem csinalja. Meg a kutyam se. Bar kutyaknal ez a dominancia jele, gondolom akkor ivartalan macskaknal is lehet hasonlo, passz.


Ja igen, es a furdes. Ha igazabol nem koszosak, budosek, akkor nem kell oket furdetni. De ha esetleg azok, akkor en hagynam oket most egyelore, hadd nyugodjanak meg, aztan max kicsit kesobb furdetnek. Alapvetoen ugye macskat nem kell furdetni, csak ilyen kiveteles esetben.

2023. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Sokat segítettél!
2023. febr. 6. 11:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt menhely minden kérdésedre választ ad. Ők ismerik a cicákat, ha már jó ideje náluk vannak.
2023. febr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan egy cicát hoztunk el és ideiglenes befogadótól (tehát lakásból), de azért igyekszem segíteni. Mi kb. 3 hét után vittük el állatorvoshoz átíratni a chipet.

Az első pár napban a főként a kanapé alatt bujkált a cicánk vagy távolról figyelt minket. Azért enni nekünk előjött már első nap is, második nap éjszaka meg már játszott is. Ivartalan nőstényt fogadtunk örökbe, sose láttam, hogy párzást imitálna.

Erre ugyan nem kérdeztél rá, de javaslom, hogy legyen külön etető tálkájuk, illetve 2 alom vagy egy nagyobb. Ismerős mesélte, hogy ahogy nőttek a macskák (kölyökként fogadták örökbe őket), úgy egy idő után előfordultak balesetek (nem az alomba pisiltek), de ez azonnal megszűnt, amint vettek egy második tálcát.

A fürdést én se erőltetném, azért a macskák rengeteget tisztogatják magukat, szóval olyan "hú azonnal fürdetni kell őket" állapotban csak nem lesznek.

2023. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha menhelyről hoztad el akkor ott minden oltást beadnak nekik,ha minden igaz viszont,ha civil embertől akkor érdemes majd elvinni orvoshoz,de nem azonnal,mert éppen eléggé nagy stressz,hogy idegen helyen,emberekkel vannak.Nagyon segíteni a beszokást nem lehet max úgy,hogy hagyod őket és nem piszkálod.Kaja,víz,alom és majd ők felfedezik a dolgokat. Mindegyiket külön boxba rakd így legalább nem lesz az,hogy stresszelik egymást és verekedés lesz.Az én fiú cicáim ivartalanítottak és nem imitálnak semmilyen dolgot se.Nyugisak és nem verekednek.Fontos,hogy ne akard őket siettetni majd ők fokozatosan bátorodnak fel.
2023. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!