Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt fél éve a kismacskám....

Cica2010 kérdése:

Eltűnt fél éve a kismacskám. Múlt héten visszajött és betegnek látszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Süti kb. fél éve tűnt el. Múlt héten visszajött. Nagyon betegnek látszott. Folyt az ora, tüsszögött, és állandóan a macskaházban, az alvóládában volt. Megengedte hogy megsimogassam(utána persze megmostam a kezem) . Kormos a másik macskám amikor meglátta, megált egy pillanatra, de aztán odament hozzá és hozzábújt. Ma már egy kicsit talán jobban van. Már kijön néha. Anyukám nem szeretné orvoshoz vinni. Azt mondta majd kigyógyul belőle. Szerintem is jól lesz. Csak valami tanács hogy mit csináljak? (Kinti macskák)

2023. febr. 6. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Orvos nelkul nem tehetsz semmit. Vagy meggyogyul, vagy nem.

Ha macskanatha, akkor szepen a masikat is megfertozi, aztan viszlat macskak, kezeles nelkul halalos.

Na meg kint, ilyen idoben eselye sincs meggyogyulni, akarmi kis baja is lenne.

A gyogyulashoz meleg, szaraz, nyugodt hely kell.

De a kinti macskaknak ez a sorsuk, foleg, ha orvosi ellatast se kapnak. Jonnek-mennek.

2023. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nokedli az anja is volt ugyanilyen beteg. Ugyanezek a tünetek. Ő kigyógyult belőle. Meg már többször volt ilyen a Kormosnál is szóval szerintem kigyógyul
2023. febr. 6. 21:26
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Anyádnak azért üzenném, hogy ha Te betegszel meg, téged se visz orvoshoz? Majd helyre jösz?


Egyeseknek plüss állatot se adnék nem, hogy élőt...


Gondolom ivartalaníttatva sincs. Mert minek?


Tudom kérdező, te még gyerek vagy. Nincs be lszólásod. De anyádnak lehetne több esze. Mutasd meg neki bátran a válaszom.


A macskával pedig orvos nélkül nem tudsz mit tenni. Érted, mert nem vagy orvos.


Keress nekik normális gazdit.

2023. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Velem is hasonló volt, csak nem tűnt el és nem ezek voltak a tünetek. Én saját pénzből vittem dokihoz.
2023. febr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Keress normális gazdát a macskáknak, aki foglalkozik is velük!
2023. febr. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Legalább akkor vitamint adj neki és tedd be meleg helyre. És olvass utána a macskanáthának nyugodtan csak, hogy tudd mivel jár.
2023. febr. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem viszed orvoshoz, meg fog halni nem csak ő, hanem a többi macskád is, aki elkapja. A macskanátha nem játék, ha véletlen túl is éli, akkor maradandó károsodást is okozhat nála. Ja, de ha valami csoda folytán mégis ép bőrrel megússza, akkor majd egy autó fogja kilapítani vagy elkaoja egy kutya, csapdába esik, megkínozzák, vagy a fantáziádra bízom mi baja eshet még, ha hagyod kóborolni.


Szerencsétlen macskák, bárcsak feltételekkel lehetne állatot tartani...

2023. febr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
93%

A macskanáthából SOHA nem lehet teljesen, VÉGLEG kigyógyulni. Szakaszos. Hideg időben hajlamosabb visszatérni, mint az influenza az embernél. Vannak tünetmentes időszakok, és beteg időszakok. Van ellene védőoltás, amit a még nem fertőzött cica kap. Nálunk így volt. Sokáig ált a náthás cica, nem emitt pusztult el, hanem öregségben, 15 évesen. De az egész életét végigkísérte a macskanátha. A többi cicánk nem kapta el tőle. Nekünk mindig befogadott cicáink vannak/voltak.

Ma már a felelős állattartáshoz hozzátartozik a doki - a cicáknál is. Ugyanúgy évente oltás, féregtelenítés, gyógyszeres kezelés, ha szükséges.

2023. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

A szívem szakad meg mikor ilyeneket olvasok hogy egyesek fogyóeszközként tartanak macskát. És általában a gyerekek írnak ki kérdést róla mert ők még érzik hogy nincs rendben hogy sorsára hagyják az állatot a felnőttek de előbb utóbb ugyanilyen felnőtté válnak mert ezt a mintát látják otthon.

El kéne vinni orvoshoz igen, ez lenne a helyes döntés nem amit az anyukád mond. Tudom gyerekként nehéz megérteni hogy a szülőd nem tud mindent jól, nem cselekszik mindig helyesen, ebből kamaszként szoktak konfliktusok lenni.

Sajnálom szerencsétlen állatot, mert nem ezt érdemelné. De sajnos neki is a nemtörődöm emberek/gazdik jutottak.

A macskanátha nagyon veszélyes lehet ha nincs kezelve.

Meg kéne érteni hogy minden élőlény egyszeri és megismételhetetlen. Neki is csak egy élete van.

2023. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem fog magától meggyógyulni. Ha legközelebb beteg leszel téged se vigyen orvoshoz, se gyógyszert ne kapj, hiszen majd úgyis meggyógyulsz (vagy nem🙃). Tudod, hogy ha beteg az állatod és nem segítesz rajta az állatkínzás? Szép kis példát mutat anyukád....
2023. febr. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!