Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény ivartalnítás,mire...

Nőstény ivartalnítás,mire figyeljek?

Figyelt kérdés
1,5 éves cicám 1 hónap múlva megy ivartalanításra,elmondták,hogy nagyobb rizíkót jelent kiscsajoknál,a kan macskám már volt ivartalanítva,tapasztalatokra vagyok kivácsi,mi az amire külön figyeljek oda?

2023. febr. 7. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
A seb fertőtlenítésére.
2023. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
3 napig csak paté konzerv élelme legyen ez nem feszíti, sok friss víz állati gyulladásgátló , szem előtt legyen állandóan .
2023. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb rizikó azért van, mert egy hasi műtét, míg a hímeknél minden kint van, amit vágni kell. De normális helyen ez is ugyanúgy rutinműtét...

Arra figyelj, hogy ne piszkálgassa a macska a sebet. Illetve ha még bódult állapotban adja ki az orvos, akkor teljes felügyeletet igényel, ne hagyjátok magára az ébredező állatot! Inni csak este igyon először, és csak akkor, ha már rendesen mozog, mert ha még nincs magánál és félrenyel, meg is fulladhat. Evés szintén max este egy ultra minimális (lehetőleg paszta, folyékonyabb jutalomfalat). Másnap kaphat rendesen enni, de csak fokozatosan, nehogy túlzabálja magát az egész napnyi nemevés után.

2023. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
a legfontosabb hogy tényleg ne egyen vagy igyon a műtét előtt , nekem tavaly 5 macskám volt ivartalanítva
2023. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amit az előzőek írtak, + műtét után melegen kell tartani, mert az altatás után nem tudja úgy szabályozni a hőt a kis teste. Én vettem neki egy cica pokrócot, azzal takargattam be. Hideg helyre ne tegyétek le. Nekem az ágyon ébredezett, de ott voltam végig mellette, mert arra is vigyázni kellett, hogy bódult állapotban le ne essen.
2023. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kamureg ***** válasza:
73%

2 kan és 1 nőstény cicám van persze ivartalanítva.

A dokira figyelj oda !!!

AZ állatka megoldja a műtétt utáni 1-2 napot .

Kissé lehangólt lesz esetleg ingerlékeny hiszen bántottad de nyugi az állat nem hülye és megoldja :)

Adj neki szabadságot a műtétt után és csak figyeld :)

Amíg él veled lesz és hálás lesz...

Az én cicáim 3 évesek és tesók, megvesznének ha nem bújhatnának :)

2023. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A nőstény macskák nehezebben ébrednek, mert nagyobb a műtéát, tovább tart, mire kimegy az altató. Azt a napot szánd arra, hogy mellette maradsz, és figyeled, nehogy leessen valahonnan. Másnapig is eltarthat a kábaság. Enni, inni akkor kapjon, amikor már egyenesen tud menni, nem dűlöngél. A testhőre tényleg nagyon vigyázz, nekem az egyik cicám tüdőgyulladást kapott, mert pár percet légkondis autóban utazott, két hétig küzdöttünk az életéért. (Meggyógyult szerencsére.) A varratot egyébként általában nem piszkálják, de ha a tiéd mégis fogja, akkor a ruhácskát jobban tolerálják, mint a tölcsért.
2023. febr. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma olvastam a Googlen hogy az Orpheus ivartalanitási akciót tart. 400 macsekot vállaltak. Ha valakit érdekel, keressen rá az Orpheusra nem tudom hohy ingyenes-e vagy kedvezményes?? Ma van ápr. 25.
2023. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!