Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bagzik a lány cicám,tényleg...

Bagzik a lány cicám,tényleg nem lehet ilyenkor ivartalanítani?

Figyelt kérdés
most kezdte meg az első bagzását,már volt időpontom állatorvoshoz,de hamarabb kezdte meg,mint számítottunk rá,tudom a 10 napos periódust,hogy újra ismétlődik,ha 3 héten belül nincs megtermékenyítve,de mennyi ideig ismétlődik újra?

2023. febr. 7. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Ezt fotózd már le, bazze! Sose láttam még dohányzó macskát! 😃
2023. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

1. Bagzik nem bagózik, tanulj meg olvasni!


Nem ajánlott ilyenkor ivartalanítani, mert ilyenkor vérbőséget okoz a tüzelés és könnyebben elvérzik. Ha nem vemhesül 2 hetente újra tüzelhet, ez vagy így lesz vagy nem, van amelyik csak tavasztól-őszig csinálja és télen kimarad, meg olyan is van, hogy évente csak 2-3x tüzel, ezt nem lehet előre megmondani.

Most várd meg amíg elmúlik és utána kérdezd meg az orvost, hogy mikor legyen a műtét.

2023. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ilyenkor mert veszélyes nekik ha tombolnak épp a hormonjai. Miután abbahagyja utána vidd el orvoshoz, kérj időpontot majd ő megmondja hogy mikor érdemes stb.

Ilyenkor komplikációk léphetnek fel műtét közben elvérezhet hamar stb.. :/

2023. febr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Hasonló szitut mi fogamzásgátlóval oldunk meg. Kérdezz rá az állatorvosnál, mert ő írja fel receptre. Ha elmúlik róla, elkezded adni neki, és be tudod biztosítani magad, hogy nem tüzel újra, míg meg nem lesz a műtét.

Amúgy arról, hogy tüzelés alatt nem jó műteni, nekem azt mondta az állatorvosom, hogy ez inkább kutyáknál van. Nem tudom. Mindenesetre, a tablettával legalább az egyhetes "kínlódást" már megússzátok, már jobban jártok. Te is meg ő is. Főleg, hogy nem egy nagy tétel. (Nekünk 750Ft volt 30 db tabletta, és hetente 1x kell adni.)

2023. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem ajánlott a fogamzásgátló, mert nagyon nagyon káros!!
2023. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hosszú távon, évekig szedve igen, káros, de egy átmeneti megoldásként jó lehet. (Ha visszaolvasod, nem is azt írtam, hogy élete végéig tömje a macskát a tablettával, csak addig míg meg nem lesz a műtét, én is azt tartom a legjobb megoldásnak.) Én bízom az állatorvosom tudásában, akivel megbeszéltem ezt, és másik két macskámat is ivartalanította. Csak egy tanácsot adtam, hogy hogyan lehet kivédeni az állandó tüzelést a műtétig, amit megfogadni egyáltalán nem kötelező. Mindenkinek szíve joga eldönteni, mit csinál.
2023. febr. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kamureg ***** válasza:
100%

3 cicát tartok 2 kan 1 nőstény persze mindhárom ivartalanítvan , nos amit én tudok ...

A doki azt mondta meg kell várni az első bagzási ciklust majd utánna ivartalanítani és nyugi lesz .

Na az az első ciklús az egy hétig eltartott és maga a pokól volt de amint eltelt irány a doki és mindenki megkönyebbült :)

2023. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma olvastam a Googlen hogy az Orpheus ivartalanitási akciót végez! /nézzétek meg, hol kell jelentkezni./ ma van ápr. 25. Ha jól emlékszem, 400 cicát ivartalanitansk!!
2023. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!