Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Min áll vagy bukik, hogy egy...

Min áll vagy bukik, hogy egy macska jámbor lesz (ölbe lehet akármikor venni, babusgatni lehet, nem fogja zavarni)? Ez befolyásolható egyáltalán?

Figyelt kérdés
A mi kiscicánk kicsinek ilyen volt, aztán lehet el lett kényeztetve, de manapság már csak akkor lehet simizni mikor beengedjük (egy 15 percig hagyja kb) vagy mikor elfele alszik/felkel, elég öntörvényű
2023. febr. 16. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Na ez jó kérdés. Én raszoktattam, hogy ölbe vettem, simogattam tv-zés közben. Stb. Most ott tartunk 4 év után, hogy megvárja míg megeszem a kaját a kanapén fekve, aztán ha lerakom a tányért befekszik az ölembe. Dorombol, alszik. Nagyon sokat kényesztettük, még is megmaradt kicsi kora óta ilyennek. Mindig jön, bújik fekszik ránk, mellénk. Szerintem a macskáknak is vam némi személyisége. A miénknek ilyen.
2023. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Oszinten? Szerintem nem befolyasolhato tul nagy mertekben, csak egy picit.

2 macskam van, testverek, egy alombol vannak. Mindkettovel ugyanugy bantam, 2 honapos koruk ota vannak velem, aztan az egyik megis egy seggarc, hozza nem lehet erni, kulonben harap, a masik meg a vilagon a legcukibb, allandoan olben lenne.( Bentiek, ivartalanok).


Nyilvan egy picit azert szerintem kell, hogy szamitson, hogy szeretettel fordulsz a macska fele, te adod neki a kajat, jutalomfalatot, bent tartod (ha kinti, akkor siman elszokhat az embertol, mert ritkan lat vagy hozza se szokik az emberhez igazan).

De eleg ontorvenyuek.

2023. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagy macskám kiskorában a kezemben aludt el, nem én erőltettem, ő jött. Kb fél éves koráig. Most 3 éves, heti 1-2 nap van, mikor odajön az öledbe, dorombol, amúgy meg rühell mindenkit.


Tavaly befogadtam egy másik macskát utcáról. Fújt, karmolt, harapott vagy 1 hónapig. Azóta se tudom levakarni magamról, kb a fejemen alszik minden este.

2023. febr. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Nagyobb részben a személyisége, nem tudod változtatni, másrészt meg ahogy én láttam, bár heurisztikus az összefüggés, de eddig szinte minden macskára igaz, amit láttam, attól is függ, hogy egyébként hogyan foglalja el magát az ébren töltött idejében. Szívesebben hagyja magát, ha egyébként aktív, azaz csavaroghat, vadászhat, gyilkolhat kedvére. Macskahálós, egész életében lakásba zárt állat frusztráltabb (ha engem kérdezel, szerintem ez amúgy is kimeríti az állatkínzás fogalmát).
2023. febr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez a személyiségétől függ. Minden macska különböző, nincs két egyforma, saját szokásaik vannak, mást kedvelnek, ugyanúgy, mint az emberek. Az egyik ember szereti, ha ölelgetik, a másik nem. A cicáknál is így van, az egyik szeret ölben lenni, a másik nem.
2023. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Nekünk kinti macskáink voltak mindig is, mégis ragaszkodtak hozzánk, szelídek voltak, de érdekes, mi...?

A benti macskák elég gyakran meghülyülnek! Mondjuk, aki benti macskát tart, az meg is érdemli...

2023. febr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
#6 Köszi ezt a választ. Így látszik, hogy a mi értékelésünk, a 24 és 19% 5% különbsége pusztán a stílus, de amúgy ide megrögzött, egy véleményhez ragaszkodó fanatikus barmok járnak pontozgatni.
2023. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
#6 Azt akartam mondani ezzel hogy igazad van és egyetértek. :)
2023. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

"ide megrögzött, egy véleményhez ragaszkodó fanatikus barmok járnak pontozgatni."


Hát aki csak annyit tud ideböfögni, hogy meg is érdemli az ilyen macskát, aki benn tartja, az inkább maradjon csendben. Vagy viselje a lepontozást. Nem baj, ha annyit érsz, "szerintem a kinti macskák elevenebbek, bújosabbak". Nem is kapnál lepontozást.

De nem, ti KIJELENETITEK, hogy amelyik macska benti tartású, az állatkínzás áldozata és mind meghülyültek. :)


Gratulálok, igazán sok kutatással alátámasztott érvet hallhattunk.

2023. febr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Nem, te nem tudsz olvasott szöveget érteni, pedig azt hittem, ezt 8 éves kortól egészen érettségiig tesztelik! Mit is mondtam? Hogy "nagyobb részben a személyisége". Ismétlem, NAGYOBB RÉSZBEN. Aztán folytattam azzal, hogy van egy heurisztikus észrevételem, ami az általam megismert macskákra eddig tartja magát (sőt, itt is észreveheted, hogy ott van, hogy SZINTE minden), de írtam, hogy heurisztikus, tehát személyes tapasztalat, semmiképp nem tudomány, sőt, még hangsúlyoztam is ennek a kisebb mértékét azzal, hogy "ahogy én láttam". Ne haragudj, hogy idióta baromnak nézlek azért, mert egy összetett mondatot nem értelmezel, ha nem adják kisregény terjedelemben a szádba. Elvileg a közös anyanyelvünkön írtam, funkcionális analfabétának kellene lenned, hogy ne legyen egyértelmű, és úgy tűnik, az vagy.
2023. febr. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!