Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terhes cica. Mikor szül?

Terhes cica. Mikor szül?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eloszor is, tudom, ivartalanitas…nem szeretnek ilyen valaszokat kapni, mert tudom magamtol. Van egy fiu cicank, es egy lany. A lany benti, neha kimegy az udvarra, ha jo ido van, napozni, de legtobb idot bent tolti. Es van egy kandur cicank, aki csavargos, igazabol enni jar haza, eroszakkal sem tudnank bent tartani, hidegben is ki akar menni.

Decemberben a fiu cicam bent aludt a lannyal, es valoszinu akkor, mert akkor voltak ugy egyutt hogy mi nem lattuk oket, terhes lett.

Ahogy a neten olvastam, atlag 65 nap a macska vemhesseg, na kb ahogy szamolom, ez ezen a heten-jovoheten van.

Mar megvannak duzzadva nagyon a mellei, izegnek-mozognak a babocak, nagyon sokat tisztogatja magat, elbujik a szekrenyemben, es egyre tobbet szunyokal.

Szenteste volt hogy egyutt aludtak, ha aznap esett teherbe, es ezek a tunetei, varhato mar a szules? Marmint akar ma reggel is megszulhet, vagy holnap este, barmikor? Vagy elotte lesz olyan feltuno dolog amibol egyertelmuen foglm tudni? Bocsanat hogy ilyen ertelmetlen dolgokat irok, de nem volt meg ilyen nekunk, es oszinten nagyon nagyon varom oket🥺

Koszonom ha valaszoltok.



2023. febr. 25. 03:18
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem ivaratalanítottátok és még dokihoz sem vittétek el? Ha jártatok volna vele dokinál nem itt kérdezgetnél. 👏👏👏
2023. febr. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, hogy mikor szül, állatorvos tudná bepontosítani. (Akár a teraszon "napozva" is megvemhesülhetett idegen kandúrtól) De a tünetek alapján hamarosan.

Tegyél ki neki egy dobozt vagy ládikát; béleld ki puha, meleg rongyokkal. (Nem kell újakkal, de tiszták legyenek.) Tedd biztonságos, nyugodt helyre, had ismerkedjen vele. (Nem biztos, hogy ott fog megelleni, de hátha...)


És most, hogy válaszoltam :), talán megengeded..Szépen kérlek, vidd el őket ivartalanítani. Mindkettőt. Az anyát akkor, ha már nem szoptat - de addig is vigyázz rá, mert szoptatás alatt is teherbe eshet -, a kandúrt pedig a jövő héten.

2023. febr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor elkezdőthet az ellés.

Keress egy olyan állatorvost, akit bármikor lehet hívni, ha esetleg valami baj lenne ellés közben.

2023. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Vemhes. És fial, nem szül.

Ha a csecsek meg vannak duzzadva pár napon belül várható, hogy lefial.

2023. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 2 macskát csesztel ivartalanítani, a születendő 5-6-ot sem fogod gondolom (macskának gazdit találni kb lehetetlen), nyakadon maradnak, majd a testvérek is szaporodnak egymással, és így tovább generációkon keresztül? Vagy mi a terv?
2023. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jo lesz majd hamarosan 6-8 macskaval. Aztan egymassal fognak szaporodni es rovid idon belul lesz 30 beteg macskad 🥰 Es igy tovabb.

Hat ezert annyira megerte nem ivartalanitani, de tenyleg.


Vagy ha nem talalsz gazdat a kicsiknek, elasod oket elve? Mert ezt is szoktak meg mindig ha jol tudom.


Bar lehet ezt meguszod es az “apuka” kinyirja a kicsiket, hogy tudjon ujra parosodni az anyaval. Vegulis ez is egy ut.

Csak mennyivel egyszerubb lett volna 2 mutet es le van a gond...

De persze valaki szereti neheziteni az eletet es allatokat kinozni azzal, hogy hagyja oket orrba-szajba szaporodni majd ki tudja milyen sorsra jutni.

Kinek mi, ugye.

2023. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezzel kezdtem, hogy tudom jol hogy erre fognak kielezodni a valaszok. Nem lattam “ertelmet” ivartalanittani, amikor egyeduli lanykent benti cicakent el nalunk.

A fiu macska ide szokott, nem mi hoztuk ide. Az elozo lany cicam ki volt ivartalanitva, 10 evig elt :)

Amikor kint van, mi is kint vagyunk, nem csak kibaszon, hogy menjen amerre lat. Ezutan nyilvan ivartalanittani fogom, nem veletlen kezdtem ezzel…es lesznek gazdaik a kicsiknek, nem lesznek ok sem kibaszva, a kerdes nem errol szolt, de koszonom szepen :)

2023. febr. 25. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy tudtátok elviselni a benti ivaros lány macska tüzelését?
2023. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!