Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem a kiscicám vagy ne?

Vigyem a kiscicám vagy ne?

Figyelt kérdés
Hétfőtől péntekig dolgozom, és bent alszok. Most úgy néz ki, hogy oda is költözöm. Van egy gyönyörű cicám, most lesz 4 éves. :) Ott, ahol vagyok az egy lakás, és járkálnak emberek. Kb napi 4-6 ember... Nagyon szeretem a cicámat, és nem tudom hogy mi lenne neki a jobb. Ha magammal vinném vagy itthon hagynám a megszokott helyen. Én vagyok a gazdija szóval csak jobb lenne neki nekem. Nem tudom, hogy hogy döntsek... :/
2010. okt. 5. 23:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
elírtam. nem neki nekem, hanem neki velem.
2010. okt. 5. 23:23
 2/13 anonim ***** válasza:
a macska helyhez szokik nem emberhez, csak félne a mászkáló idegenektől, ne cipeld magaddal.
2010. okt. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De rossz neki nélkülem.
2010. okt. 5. 23:30
 4/13 anonim ***** válasza:
A macska tényleg jobban ragaszkodik egy helyhez, mint pl egy kutya. Szerintem ne vidd, bár te ismered, a te macskád. Még ha csak te lennél abban a lakásban, akor oké, de ennyi idegen közé szegényt... Nem hiszem, hogy értékelné.
2010. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradna vele valaki? Ha igen, akkor egyértelmáen hagyd otthon. Ha egyedül maradna, akkor vidd csak magaddal.
2010. okt. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, itt lenne vele egy valaki egész nap, azután anyukám is. De egy jó gazdi-cica kapcsolatban inkább a gazdi a lényeg, nem? :/ Ha elmegyek otthonról, szinte végig az ajtóban ül, és 10-15 perccel az érkezésem előtt megérzi, ha jövök és mindig futkározik örömében. :) Még hozzá se érek, csak szólok neki, ránézek, mellettem van, már ettől dorombol.
2010. okt. 5. 23:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld ki. Ha már máskor is vitted magaddal idegen helyre, akkor nem lesz neki nagy sokk, és ha tényleg ennyire szeret téged (amit én személy szerint elhiszek, mert bár általában a macskák tényleg inkább hely- mint emberpártiak, van kivétel), akkor legfeljebb kicsit be lesz tojva az elején, de még az is lehet, hogy megszereti a nyüzsgést. Ha meg nagyon kiakad, visszaviszed. (:
2010. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyszer költöztünk, 1-2 nap alatt megszokta az új lakást. Ő mindig is lakásban volt, 4 éve velem alszik, állandóan babusgatom :). Ebből kiindulva inkább hozzám ragaszkodik szerintem. Vettem neki új cicabútort meg mindent, remélem örül majd neki, és tetszeni fog neki az új lakás. :)

Köszi a válaszokat!

2010. okt. 6. 01:18
 9/13 anonim ***** válasza:
Aki szerint a macska helyhez kötődik nem emberhez, annak volt már olyan macskája, akinek nem csak a teraszra rakta a kaját, hanem tényleg bizalmas kapcsolatot alakított ki vele?
2010. okt. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem teraszra teszem a kaját a kapcsolatunk ugyanúgy velem alszik mint a kutyám mégis érzem kettőjük között a különbséget, a macska nem esne mély depresszióba ha hirtelen eltűnnék.
2010. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!