Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított macska továbbra...

Ivartalanított macska továbbra is tüzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy közel másfél éves nőstény macskánk, akit az állatorvos körülbelül féléve ivartalanított. Két állatorvost is megkérdeztünk, de egyik sem vállalta 1 éves kora előtt az ivartalanítást.


Bár ivartalanítva van, pár napja újra elkezdte a tüzelés jeleit mutatni: kibírhatatlanul hívja a kandúrokat, megemeli a fenekét, jelölgetve bepisil, éjszaka alig alszik, csak nyávog.


Nem tüzeléskor lett ivartalanítva és ivartalanítás előtt is szedett fogamzásgátlót. Tegnap vettünk neki macskamenta párnát, de 5 perc után ott hagyta és ugyanott folytatta a nyávogást, azóta nem nagyon érdekli a macskamenta sem.


Olvastam, hogy ivartalanítás után idő kell, míg teljesen elhagyja ezt a szokást, de azért már csak eltelt félév.


Holnap benézünk az orvoshoz, de írnátok pár szót a helyzettel kapcsolatban? Miért csinálja féléve ivartalanított macskaként is, nem-e lehet valamivel megnyugtatni, hogy ne nyávogjon éjjel-nappal?


Előre is köszi a válaszokat!



2023. márc. 5. 09:10
1 2
 1/11 Constantine0 ***** válasza:
93%
Szerintem ez rossz jel. A macska, ha jól van ivartalanítva többé nem mutatja az ivarzás jeleit. Kérdés, hogy eltávolították-e mindkét petefészkét a méhével együtt vagy csak a petefészkét és azt is teljesen, mert ha nem akkor előállhat ez a helyzet.Nagyon gyorsan vidd vissza az orvoshoz, mert nagy esély van rá, hogy nem végzett alapos munkát, akkor pedig kártalanítani köteles.
2023. márc. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hormonális folyamat. Nem lehet "megnyugtatni".

Nekünk is ugyanez volt egyébként. Ha csak a petefészket távolítják el, a méhet nem, akkor képes a méh átvenni a hormontermelést, és továbbra is tüzelni fog, csak épp szaporodásra nem lesz képes már. Illetve előfordul olyan is, hogy a helytelenül végzett ivartalanítás során ciszták maradnak vissza a petefészek-darabokból, és azok is képesek lehetnek hormont termelni.

Újabb műtétre lesz szüksége, hogy megoldódjon a gond, és lehetőleg ilyen témában jártas orvost keressetek.

És ha lehet, többet ne használjatok fogamzásgátlót a macskánál, mert nem tesz túl jót.

2023. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez nem jo. Valami hiba csuszott a gepezetbe, ha fel ev eltelt a mutet utan es most tuzel. A tuzeles nem megszokas kerdese, hanem egy hormonalis folyamat. Most ez vagy van vagy nincs, de “emlekezetbol” nem fogja produkalni.

Tehat itt valami nem kerek.

2023. márc. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A méhe valószínűleg tényleg nem lett eltávolítva, de ahogy megnéztem pár állatorvos honlapját, több helyen is láttam, hogy azt írják, hogy alapesetben nem szokták eltávolítani.


Fogamzásgátlót csak az első tüzeléstől szedett az ivartalanítás előttig, az orvos javaslatára.


Holnap felkeressük a műtétet végző orvost, de ha nem jutunk vele semmire, akkor felkeresünk egy másikat.

2023. márc. 5. 10:01
 5/11 anonim ***** válasza:

A meh nem is lenyeges. Ugyan nekunk ki lett pakolva a macska teljesen, mert mar vemhesen kerult hozzank, de az allatorvos azt mondta, hogy altalaban csak a petefeszkeket veszi ki, a meh ilyenkor bent marad, de elsorvad.


De a hormonokhoz a mehnek nincs igazabol koze.

2023. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

"A meh nem is lenyeges"

Légyszi, 5ös, ha nem értesz hozzá, ne szólj hozzá, mert csak összezavarod a kérdezőt.

2023. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Valoban, orvos nem vagyok. De hormonok szempontjabol a mehnek nincs szerepe, azaz a macska attol meg nem fog tuzelni, ha az bent marad. Tessek, ezt olvasd el:


[link]


Szoval “legyszi ha nem

ertesz hozza, ne szolj hozza” :)

2023. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát a zooplus nem épp tudományos igényű oldal. Ráadásul ismert jelenség, hogy a méh át tudja venni a hormonképzés szerepét, ha a petefészek eltávolításra került. Saját tapasztalat is, volt ilyen mentvényem. A méh elsorvadhat, de nem mindig teszi. Nálunk is ez volt. A méh eltávolításra került, a probléma megoldódott.

De ja, te biztos jobban tudod, mert elolvastál egy cikket egy állateledel bolt oldalán. Csak így tovább a tudományos pálya felé ;)

2023. márc. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Elkerulte a figyelmed a nagy kotozkodesek kozepette, sebaj, hogy allatorvos tajekoztatott errol.

Igen, azert mert belinkeltem neked az elso cikket, amit talaltam, a pokol tuzen egjek el, ebbe is kossunk bele nyugodtan, ha mar nincs jobb dolgod.🤣


Amugy en hiszek neked, hogy van ilyen es nem vagyok rest bevallani azt, hogy errol meg nem is hallottam es szerencsere tapasztalatom sincs, eletemben csak 2 ivartalanitott nosteny macskam volt/van, szerencsere soha semmi bajuk nem volt.


De ahelyett, hogy ertelmetlenul beszologatsz, le is lehetett volna irni mar az elso valaszodban, hogy mit kifogasolsz, felesleges pofazas helyett!

Nehez lett volna, mi? A kerdezonek is tobb segitseg lett volna, ha ezt irod, nem azt, hogy “ne zavarjam ossze es stb stb”.


Na mindegy.

2023. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
A két állatorvostól el kell venni a diplomáját,, aki 1 éves kor elótt nem vállal ivartalanitást. Szégyellheti magát aki ilyet állit. Más országokban a macskákat ivartalanitják 1 kg elérése után.Ezt a balkáni mentalitást jó lenne elhagyni! 15 éves gyakorlatom van USA-ban, és más nyugati országokban is, több száz kiscicát ivartalanitottak és asszisztáltam végig.Mind szép. egészséges, nagymacskák lettek.Az itthoniak nem vállalnak semmit, amihez gyakorlat kell, lenézik a pacienst mert magyar.
2023. márc. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!