Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon mi lehet a baja a...

Vajon mi lehet a baja a cicusomnak?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves ivartalanított lány cicusom, nemrég vettem észre, hogy a fenekénél foltokban nincs már szőr, kivakarja, illetve sebes, vagy olyasmi. Csatolok képet róla. Alapvetően benti cicus, nem olyan aktív, bármikor kimenetne, de nem akar, tudni illik kóbor cicus volt, 3 éve fogadtam be, már egy fülatkát sikerült le győzni orvos segítségével. Fogalmam sincs, hogy mi a baja, és mivel jön a kullancs időszak, megfürdettem kullancs és bolha riasztó samponnal, és mikor a hátát, fenekét mostam, látszott rajta, hogy nem éppen kellemes, gondoltam csíp, vagy fáj neki. Természetesen el fogom vinni állatorvoshoz, péntekre van időpontunk. Esetleg ha valaki tudna tippeket mondani, mi lehet ez, és mi segíthetne rajta, hálás lennék.

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2023. márc. 15. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos elfogja mondani mi a problema, ne gyötörd magad.


Lehet hogy valami allergiás reakció

2023. márc. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 NTBS ***** válasza:
31%
Lehet, hogy a szőrcsere miatt alakult ki.
2023. márc. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek a szőre pont így nézett ki. A doki vett egy kis bőrkaparékot, és mikroszkóp alatt megnézte, hogy nem rühes-e. Szerencsére nem volt az, így bolhaallergiára tippelt. Kapott egy ütősebb, széles spektrumú bolhairtót, és szépen rendbe is jött.

Annyit még hozzátett, hogy ha nem a bolhanyálra allergiás, akkor tovább kell vizsgálódnunk. (Pl. sok kisállat allergiás a csirkehúsra, így azt célszerű kizárni az ételek közül)

2023. márc. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet bűzmirigy vagy allergia is. Ha allergia, akkor készülj fel, baromira drága lesz a vérvétel.
2023. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd írd meg mi volt.
2023. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, most jöttünk haza az állatorvostól, viszont ő sem tudta pontosan megmondani. Vett egy bőr darabkát mintának, majd mondta, hogy értesít az eredményről. Sajnos ő rühre gyanakszik, bár nem merte kijelenteni.
2023. márc. 17. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!