Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyorsan tanulják meg a...

Milyen gyorsan tanulják meg a macskák a szobatisztaságot, hogy az alomba végezzék a dolgukat?

Figyelt kérdés
Pár napja van nálunk egy cica, kb 2 hónapos, és már az első alkalomtól az almot használta teljesen magától. Sajnos elfelejtettük megkérdezni, hogy tanitva volt e rá. Szeretnénk még egy cicát, vajon az is ügyes lesz és egyből megérzi, hogy az almot kell használni, vagy talán eltanulja a másik a cicától :)
2010. okt. 6. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell rakni, meg kell kapargatni a kis lábával az almot, és tudni fogja, hogy ott kell végeznie a dolgát =)
2010. okt. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy ilyen könnyü lesz :) a mostani cica nagyon rendes gyerek, nincs kedvem a szőnyeget sikálni :D
2010. okt. 6. 23:25
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én volt macskám, az alomból a szart inkább kikaparta a metlakira. Megis szabadúltam tőle, mert a macskaszartól olyan undort kaptam, mindig hánytam.
2010. okt. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A macskák ösztönösen olyan helyre szeretnek üríteni, ahol be tudják kaparni, a génjeikben van, hogy a terméket el kell tüntetni. Szóval ha van betéve nekik alom vagy homok, és azt is tudják, hogy hol találják, eszük ágában nem lesz a szőnyegre vagy a padlócsempére végezni a dolgukat.
2010. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már az anyjuk megtanítja őket. Pont ma figyeltük, hogy az anyacica ugyanúgy vezette az alomhoz a kicsiket, mint ahogyan a kajához, ha már nem elég nekik a szopizás. Amíg csak szopiznak, addig az anyjuk kinyalja az ürüléküket, amikor már mást is esznek, akkor kezdenek önállóan kakilni, pisilni.
2010. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Mi kiragasztottunk pár matricát, ami az alom használatára vonatkozik, és onnantól ott csinálta a dolgát.
2010. okt. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A macskák nagyon tiszta állatok, ösztönösen tudják, mit kell csinálni. Ha van alom és azt rendszeresen takaritod, akkor biztosan odamegy magától is. Esetleg az első pár napban tedd oda, ha látod,hogy helyet keres. Egyébként egymástól is megtanulják, mit kell tenni. Figyelik a másikat, megnézik, megszagolják az eredményt és aztán ők is igy tesznek.Szerintem nem lesz gond.
2010. okt. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

szia! azért készülj föl, hogy esetleg külön almot kell csinálni az új cicának, megpedig azért, mert a meglévő

cicád nem lesz hajlandó közösködni.

az is előfordulhat, hogy nem az alomba, hanem sajnos máshova fog vécézni.az új cica kibillentheti a lelki egyensúlyából, akkor csinálnak ilyesmit.de ha megszokja a másikat és rájön, hogy ő sem esett ki "pixisből"

újra a régi lesz.

kitartást

üdv-cicás-

2010. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi tegnap hozuk el a macsinkat,úgy kezdtük,hogy legelső dologként beraktuk az alomba. ma reggel jókora kula várt minket :)

előtte műhelyes cica volt,kinti.

2010. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!