Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány millimétert szabad...

Hány millimétert szabad levágni a cica karmából?

Figyelt kérdés

Cicus befogadott, nem tudja visszahúzni a karmát és mivel öreg is nem nagyon megy ki a házból se, hogy koptassa. Kaparófa szintén nem érdekli. Nehezíti a járását és szegény mindenben el is akad. Nem akarok véletlen se belevágni az élő részbe.

Állatorvos is kilőve, kocsitól, doboztól, idegenektől retteg, tőlem is. Aput imádja, szóval a terv, hogy apu fogja én meg karmot vágok.


2023. márc. 20. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az nem megoldás, hogy soha nem lát orvost, mert fél tőle. Pláne időskorában, amikor már sokkal gyengébb az immunrendszere. Vigyétek el, oltás aktuális lehet pl és meg fogja mutatni, utána már lehet persze otthon is próbálkozni.
2023. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A cicának nem kötelező az oltás.


Én úgy szoktam, hogy kinyomomna körmét, hogy kibújjonba helyéről, és egy olyan 4-5 milit vágok, attól függ mekkora az adott köröm. Nekik általában látszik benne az ér, egy kis fekete vonal, azt nem szabad megvágni. Egyszer nekünk az állatorvos azt mondta le lehet vágni amíg a köröm vissza hajlik.

2023. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hívd ki az orvost akkor házhoz...
2023. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Ahol latod az eret, azt ne vagd el, mert elverezhet a macska. De nem javaslom az otthoni koromvagdosast, nezz meg par videot rola, ahol teljesen bevadulnak a macskak, egy ideges macska komoly seruleseket tud okozni nektek + ti is neki, olloval a kezetekben.
2023. márc. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Vegyél vagy csinálj neki kaparófát.
2023. márc. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, kapott, macskamentával beszórtuk

Nem érdekli

2023. márc. 21. 07:08
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan már, simán le lehet vágni a körmét. :)

5 cicából egy morog és fúj meg rugdos közben, de meg lehet oldani. Akar a törölközőbe becsavarós módszer is jó lehet ilyenkor.

Itt az állatorvos 5 ezerért vágja. Én itthon ingyen, két hetente.

2023. márc. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!