Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden szükséges óvintézkedés...

Purczeld95 kérdése:

Minden szükséges óvintézkedés ellenére a macska rendszeresen az ágyba pisil. Van még bármi egyéb megoldás vagy soha többet nem szabad oda engedni?

Figyelt kérdés

Barátnőmék nőstény macskája. Az volt a tipp, hogy ha meglesz az ivartalanítás, használnak Feliway párologtatót, vesznek egy nagyobb alomtálcát, amiben a cica kényelmesen meg tud fordulni, a gyerekeket megnevelik, hogy ne gyötörjék sokat a cicát, minden nap takarítják az almot, akkor majd leszokik erről. Ezek mindegyike megtörtént, ivartalanítás után 8 napig, amíg a ruha rajta volt, nem is csinálta, már azt gondoltuk, megoldódott a probléma. Majd varratszedés után megint kezdte, napi rendszerességgel.

Többnyire a reggeli órákban. Sőt, legutóbb este elbújt, talán rájött, hogy már direkt kizárják a hálószobából. Elbújt, nem sikerült kizárni, majd reggel 5-kor megint telehugyozta az ágyat.

Nagyon sajnálom őket, nekem is van macskám, soha ilyen probléma nem volt vele. Én is nagyon szeretem az állatokat, de bevallom, ha nálam csinálná ezt, én nem viselném ilyen hősiesen.

Van esetleg bármi tipp még, hogy mit lehetne csinálni?



2023. márc. 22. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ágy matracából - valószínűleg az is "kapott" a pisiből- kiszedték pisiszagot? Ha a macska továbbra is pisi szagot érez, akkor továbbra is ott pisil.

Próbáltak egy másik almosdobozt a hálószobába tenni? Az ágy mellé közvetlenül?

A cica ki lett vizsgálva, hogy nincs-e vese - vagy húgyúti problémája? Lehet, hogy fájdalma van, és puha felületre vizelve enyhíti ezt a fájdalmat.

2023. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet egy komplett ágy csere kéne vagy matrac nem tudom milyen ágyuk van.

Szagra vissza megy hiába takarítják ki az ő szaglásuk jobb.

Nekem fiu cicával volt ez kint csak 1 helyre járt vissza hiába takaritottunk ott ugyan azt csinálta..

2023. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A matracból a büdös életben nem jön ki a pisiszag, max ha valami ipari tisztításnak vetik alá. Addig meg oda fog járni a macska.
2023. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A matracot ki kell cserelni ezen a ponton, az egyertelmu.

Viszont az van, hogy nem veletlenul kezdte ezt el.


“A gyerekeket megneveli” resz mennyire sikerult? Oriasi stresszforras az allatoknak, ha akkor es ugy piszkaljak, ahogy ok azt nem akarjak.

2023. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!