Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért hallgatnak a...

A macskák miért hallgatnak a "cicc"-re?

Figyelt kérdés

2023. márc. 26. 14:00
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem a cicc re, hanem felfigyelnek a C-hangra, igaz hogy ennek az okát nem tudom hogy miért figyelnek fel a C hangra..
2023. márc. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Az enyém hallgat arra, hogy Maci. Csipisz a neve 😄
2023. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskorukban megtanítottam nekik. Kajaidő előtt odavittem őket, mondtam, hogy cicc, és letettem a táljukat. Ciccre volt a kaja, aztán már a simi is elég lett. A lényeg, hogy a szó után mindig jó dolog jött, ezért odajönnek.
2023. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármire hallgat, ha hozzászokik. Az enyém például a cicc-re nem figyelt, csak a nevére. Így szokta meg, véletlenül alakult így.
2023. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Nem a c hangra, hanem a magas hangra! Az angol here kitty-kitty-vel hívja a macskát, a magyar a cicc-cicc-el, mindkettő magas hang, a hangfekvést jegyzi meg a macska és köti össze a kajával, vagy hazatéréssel.
2023. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Segitség! Az én macskám nem hallgat a cicc-re. Lehet, hogy nem is macska? Miröl lehet még megállapitani a macskaságot?
2023. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit megszokott arra hallgat.

Cic helyett ha kiskorától kotkodácsolásra kapja meg a kaját és a simit, akkor arra hallgat majd.

Ennyire egyszerű, megszokja + pavlovi reflex és működik a macska, kutya stb.

Mi a kulccsomót csörgettük kaja előtt. Ahogy meghallja a két macskának a kulccsomó hangját eszeveszetten rohannak haza kajaidő közeledtével.

2023. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém tiktokos macska vonyításra jön csak.
2023. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kokomfitty ***** válasza:

Régen és falun a macskák egerésztek, az egerek cincognak meglehetősen magas hangon így a cicc magas hangjaira a macska felfigyelt. Amikor ehhez étel is kapott hozzászokott mint hívó szó.

Ma már csupán hozzászokás mert a macskák jó része már azt sem tudja mit kezdjen egy egérrel, a környezeti zajból meg eleve lefed mindent

2023. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!