Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Gyógyszerezés miatt félni fog...

Gyógyszerezés miatt félni fog tőlem a macskám?

Figyelt kérdés

Hólyaghurutja van, a doki első körben antibiotikummal próbálja kezelni. Ezt adom neki naponta 2x1 vagy 1x2 alkalommal. Kajába keverve kiszagolja, hogy valami van benn, úgy is ha nem töröm össze mert a gyógyszer pici. Másrészt van egy másik macskám is, nehéz megoldani, hogy az egye meg a kaját akinek való, de mint írtam meg se eszi.


Ha másként nem megy marad az, hogy kézzel tömöm bele a szájába, de ez nagyon kínlódós mutatvány. Próbáltam a konzervkaja egy kis falatkájában elrejteni a gyógyszert és úgy a szájába tömni, de ugyanúgy szenvedés. Holnap megpróbálom így kajában elrejtve, de nem a szájába tömve hanem a tálkájában hagyva.


Most és már kölyökkora óta jó a kapcsolatom vele, éjszaka rajtam alszik, láthatóan nagyon komál. De a gyógyszert nem akarja...


Tegnap adtam neki így először a gyógyszert, jövő kedden megyünk újra orvoshoz. Addig remélem nem fog megutálni, de mi lesz ha továbbra is gyógyszerezni kell.


2023. márc. 27. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Maximum kicsit megsértődik. Adj neki utána valami finomat és talán könnyebben megbékél.

Én két macskámat is "megkínoztam", mindkettőnek kellett a fülét kezelni, az egyiket meg még szemcseppezni is. Szerintem nem kell mondanom melyikünk szenvedte meg jobban... 😅

Egyik cica sem utált meg, sőt, úgy érzem hálásak, hogy rendbehoztam őket az utcai élet után.

2023. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megsértődik majd, de nem fog megutálni. Az én cicámat is kellett már gyógyszerezni hosszabb ideig, akkor látványosan duzzogott, nagy volt a dráma, de aztán megint jóban lettünk.
2023. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Némi finom falattal, amit szabad ennie, jutalmazd utána. Enyém pajzsmirigy beteg, folyamatos gyógyszerezés kell neki napi 2x, de nem romlott meg a viszonyunk, és a gyógyszerezést sem viseli annyira nehezen.
2023. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog meguntálni ettől.Lehet,hogy megsértődik majd,de finom falatokkal kárpótóld.
2023. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

szuper trukk:


allatorvos ferjemtol tanultam.

megfogni hatul a tarkojanal ugye ahogy a babakat viszik akkor automatik kinyilik a szaja kicsit. bele a gyogyszer becsukni a szajat es az arcaba fujni (persze nem erossen de fujni) reflexszeruen nyelnek.

a mi 3 cicanknal mindig megy.

2023. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog félni tőled. Az én cicám most épült fel egy hosszú betegségből, ami miatt november óta szinte folyamatosan mindig volt valami, amivel "sanyargatni" kellett szegényt (sebek kenegetése, több antibiotikum-kúra, probiotikum, immunerősítő, orvosokhoz rohangálás stb.). Akkor párszor csúnyán kiabált rám, morgott, fújt, amikor már nagyon elege volt az egészből, de túl vagyunk ezen is. Nem fél, nem haragszik. Ne aggódj emiatt.
2023. márc. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog félni tőled, csak addig a pár pillanatig lesz nérges, amíg beleszenveded a gyógyszert.

Én úgy adtam be az antibio-t, hogy összetörtem, egy fecskendőbe szórtam a port, kicsi vízzel összeráztam és a szájába nyomtam. Törölköző kellett hozzá, mert ciklámenszínű volt a gyógyszer. :( Utána kapott jutalomfalatot. Neki műtétje volt, ruha is volt rajta kb. két hétig, az alatt úgy bújt hozzám, hogy le sem tudtam volna vakarni magamról. :)

2023. márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 NTBS ***** válasza:
Nem. Esetleg egy ideig távolságtartó lesz.
2023. márc. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5os vagyok, mar elnezest de miert pontoztal le?
2023. márc. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz trükk,amit az 5ös válaszol írt, sokszor én is alkalmazom ezt a módszert,csak nem fújok rá a cicóra, hanem maszírozom a torkát egy picit és így is lenyeli.

De a kandúrom kifejezetten utálja ezt a módszert, a nőstény cicám elviseli. A kandúrnak például úgy adom be a féreghajtót, hogy kisebb darabokra töröm a gyógyszert és egy nagyobb karika virslibe nyomom bele. Kb 2-3szor van hogy kiköpi de addig csinálom még le nem nyeli a gyógyszert a virslivel együtt.

2023. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!