Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy fogyókúráztassam a macskám?

Hogy fogyókúráztassam a macskám?

Figyelt kérdés

2 macskám van, csak bentiek, az ivartalan kandúr 6 kilós, a nőstény 2,5 kg, kb. mint egy kölyökmacska.

A kandúrnak fogynia kéne, mert tényleg hájas lett, és nem akarom, hogy az egészségére menjen, de a másik meg fényevő, ha elveszem a tányért még ennyit se enne. (A száraz egésznap kint van előttük)

Vacsira egy alutasakost kapnak, abból a kicsi a szaftot kapja, mert csak azt eszi meg, a nagy meg a hús részét. A kicsi kap mellé jutalomfalatot, a nagy nem. (Tudom, hogy a kicsi étkezése se szokványos, de 3 éven keresztül mindent kipróbáltam már, megkóstolt vagy 30 félét, de csak ez vált be)

Ti hogyan oldanátok meg?


2023. márc. 28. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kulon etesd oket, ne egyszerre.

Alutasakosat a nagyobb macska eseteben el is hagyhatnad, szinte ures kaloria. Kapjon tapot.

2023. márc. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyot mozgatnam is, nem irtad, hany eves, mennyire aktiv. En egy hosszu cipofuzovel szoktam szorakozni a macskammal, az utan rohangal osszevissza. Alufoliabol gyurt golyoval is el szokott rohangalni. Ne punnyadjon egesz nap.
2023. márc. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Játssz vele sokat, mozgasd.

Nem agyonhajszolni kell, de napi többször kicsit megfuttatod, az jót tesz neki.

Én sokat játszok a cicáimmal, mert nagyon aktívak. Egy ismerősöm szerint agyonhajszolom őket.

Az ő macskái meg dagadtak, mert agyoneteti őket és nem játszik velük.

Nálunk a pici cica szintén 2,5 kilós, de a sok mozgás ellenére is hízékony.

3* kapnak enni egy nap, ha látom, hogy kerekedik a pocakja a picinek, akkor visszább veszem az adagját vagy rásegítek a játékra.

Cipőfűzőt ők is imádják, de a nagy múltkor egy szem cukorborsóval is 2 órán keresztül elugrándozott.

Meg ilyen hülyeségeket kell nekik találni, az érdekli őket jobban, a bolti játékok nem igazán. Van azért azok között is jó, minden cica mást szeret. Én petnetről szoktam jobban rendelni, enyémek ezt a kettőt szeretik igazából: Ez ahogy lepattintod, össze vissza ugrál, imádja kergetni:

[link]

Ez még több helyen is van lógatva: [link]

2023. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Ne hagyd kint a kaját nekik egész napra.
2023. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jókat írtok, a mozgást még tudnám fokozni, mert időnként játszik, de hamar feladja, szerintem épp a súlya, lustasága miatt.

Az alutasakosnak 400 ft darabja, szívesen elhagynám, de a kicsi a szaftot nagyon szereti, a húshoz viszont hozzá se nyúl, annyit azért nem szeretnék kidobni.

A szárazat elvenném előlük, csak félek, hogy a kicsi súlya bánná. A kicsi feltud ugrani magasba, a nagy nem, gondoltam rá, hogy olyan helyre tennék, ahol a kicsi hozzáfér, a nagy meg nem, de ezt is azért nem próbáltam, mert a nagy néha amúgyis kergeti a kicsit, nem tudom, hogyan reagálna.

2023. márc. 28. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:

5 Maguktol elunjak hamar a jatekot, egy elettelen targy nem lesz soha olyan izgi hosszutavon. De meg pl hajgumival is jol el szokott az enyem szorakozni. Ha egyedul jatszik, olyan dolog kell, ami konnyu es ha csak belepofoz egyet, akkor is arrebb repul, gurul messzire. Egy kisebb papirgalacsin is jo.

Mi pl ketten vagyunk a haztartasban, neha szoktuk egymasnak a foldon guritani a papirgalacsint, ilyenkor a macska rohangal oda-vissza, neha elkapja, de nagyreszt csak rohangal XD


A szarazkaja maradhat elol szerintem, nem eheztetni kell azert. De pl a nedveset add a kicsinek kulon es kesz. Egyen elzarva a furdoben vagy ahol van ajto. Nem letszukseglet a nedves tap. (Ha isznak eleg vizet.)

2023. márc. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy kover macskanak marpedig szamolni kell az adagjat.

Az ugy nem fog mukodni, hogy korlatlanul nagy mennyisegu szaraz ott van elotte.

Legyen elotte, de legyen szamolva az adagja grammra pontosan es marpedig meg kene oldani a kulon etetest, kulonben nyilvan nem lehet szamontartani, hogy most melyik macska mennyit evett.

De ugy nem fog fogyni, ha ugyanugy annyit eszik, amennyit akar.

2023. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!