Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet az oka, hogy lefogyot...

Mi lehet az oka, hogy lefogyott a másfél éves cicám és nem eszik rendesen?

Figyelt kérdés

Nagyon, lefogyott, vékony és alig eszik mostanában, úgy kell rá erőltetni az evést, korábban pedig csak ugy falta a kaját..

Közben azthittem a tüzelés az oka, de amikor nem tüzel akkor sem akar enni rendesen.. 3x kapott eddig féreghajtó tablettát, utoljára több mint 1 hónapja és azthiszem nagyobb volt a mennyiség mint amit a súlyához képest szabadott volna kapnia.. Felet kellett volna ,de mindig egészet kapott, mert nem tudtunk róla.. Lehetséges, hogy attól lett valami baja? Néha egy kicsit gyengének tűnik néha meg futkos körbe lakásba a másik cicával. Mit csináljak, hogy legyen étvágya, nagyon aggódok érte, de jelenleg nincs egy fillérem sem, hogy elvigyem állatkórházba kivizsgáltatni.. Addig valami tanács, ötlet esetleg hogy hogyan tudnám rábirni az evésre?



2023. márc. 30. 00:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig ehhez állatorvos kell. Legalább hívd fel őket, és kérdezd meg, ilyen esetben mit javadolnak.
2023. márc. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Múltkor mondtuk az orvosnak amikor az oltására vittük, nem tudott rá semmi konkrétumot mondani csak, hogy biztos jobban lesz pár hét múlva.. Ugye egy sima állatorvosnál nincs semmilyen gép amivel meg lehetne vizsgálni, vaktában meg szerintem nem kellene ilyeneket mondania, hogy majd biztos jobban lesz, ennél többet kellett volna tennie..
2023. márc. 30. 00:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem amikor ilyesmi volt a mi macskánk, mérgezésgyanú volt, bár nem lehetett már biztosan kimutatni, de valószínű.

Elég ha egy mérgezett egeret megeszik, szóval ha nem is közvetlen ő esz fel valami rosszakaró által kirakott "eledelt".

2023. márc. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3.emeleti panellakásunk van, szóval ez a dolog kizárható..

Viszont sokszor vettem ki a szájából műanyag dolgokat amiket az asztalon talált (bármit képes a szájába venni)

Pár hónapja fa darabokat kakilt ki, utana vettem észre hogy hiányzik az egyik bútorból...

Már arra is gondoltam, hogy elakadhatott valami a gyomrában.. De a széklete normálisnak látszik..

2023. márc. 30. 01:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha gyanús, hogy lenyelt egy idegen tárgyat, mindenképp el kell vinned orvoshoz, ugyanis ez bélelzáródást okozhat. Az elzáródás lehet részleges is, ami nem okoz egyértelmű tüneteket, csak röntgennel vagy ultrahanggal lehet kimutatni.
2023. márc. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!