Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tároljam a használt almot?

Hogy tároljam a használt almot?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy ne legyen környezetszennyező, vagyis, nem használnék külön zacskót minden kaki kiszedésnél. Ezért az előzőleg elhasznált alomnak a papír zacskójába szoktam kiszedni és heti 1x megy ki a kukába. Na de ennek így szaga van...

Lehúzni a wc-n szintén nem szeretném.

Hogy csináljam, hogy ne pazaroljak műanyag zacskót, és ne kelljen lehúznom se, mégse legyen büdös? (Sima csomósodó almot használok)


2023. márc. 30. 11:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem alomtisztító lapátot használsz? Van olyan macskaalom, ami lehúzható a wcn, használj olyat.
2023. márc. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam, semmiképp nem szeretném lehúzni az almot a wc-n. Természetesen alomkiszedő lapátot használok, még a kaki hagyján, mert azt általában rögtön kiszedem, nem lesz nagyon almos, lehúzható, de a pisit nem tudom azonnal kiszedni, és azt különösen nem szeretném lehúzni.
2023. márc. 30. 11:36
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

> Mint írtam, semmiképp nem szeretném lehúzni az almot a wc-n.

Csak azt nem írtad, hogy miért.


Gondolom bentonitot értesz a "sima csomósodó alom" alatt. Na, azt tényleg ne húzd le a WC-n.


Ha kukoricakeményítős alomra váltanál, azt le lehet húzni.

2023. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Lebomló vagy papír zacskóba almozni és rendszeresen levinni. Egy hétig bűzölögtetni a lakásban, te jó ég…Ez azért egészségügyi szempontból sem jó, hogy gyakorlatilag folyton ürülékrészecskék meg ammónia terjeng a levegőben

A biológiailag lebomló természetes alapú almok, amiket simán lehúzhatsz a wc-n, amúgy miért nem jók?

2023. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Így van, bentonit alom, eddig nem tudtam a nevét, de most rákerestem.

Nem akartam magyarázni, hogy miért, mert nem ennek meggyőzésére várok választ, de leírom.

Anyám a 4 emeletesben 30 éve lehúzza, és semmi baja a csatornának, a barátnőmnél a családi házban meg eldugult. Mi házban élünk,nem tudom milyen a csatorna, szóval én így érzem biztonságosnak.

A lebomló zacskót sem tartom környezetkímélőnek. Az alom zacskó nagy méretű, sokáig visszatudom hajtani, tehát annyira nem tragikus a szag, mint ahogy leírjátok, de ezt a keveset is eltüntetném.

Gondoltam zárható fém dobozra, és akkor abba menne a papírzacskó, de igazából az érdekelt más hogyan csinálja.

2023. márc. 30. 11:54
 6/21 anonim ***** válasza:
18%
Jó minőségű táppal etetve szinte semmi szaga nem lesz a végterméknek, én a konyhai szemetesbe szórom simán, a csap alatti konyhaszekrényben
2023. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Kis vödröcske, beleteszed, aztán kiviszed a kukához, beleborítod, utána elöblíted a vödröcskét és tessék, teljesen környezetkímélő voltál és a lakásod sem szarszagú.
2023. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván úgy, hogy takarítás után rögtön, legkésőbb másnap reggel leviszem, akik meg lehúzhatót használnak, azok lehúzzák, mint a legtöbb igényes ember.

Akkor aszald a lakásban, nagyon higiénikus…

Gyakorlatilag semmilyen megoldást nem fogadsz el ezen az igénytelenen kívül. Rendszeresen kidobni nem jó, mert jaj a zacskó (mondjuk lehet papírba is, erre nem reagáltál), rendesen, wc-n lehúzható nem jó, mert meg se próbáltad, de mi van, ha eldugul a wc, akkor mit vársz?

Ne tarts macskát ilyen ultrazöld gondolkodással akkor.

2023. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként a hagyományos csomósodó bentonit alom már önmagában igen környezetszennyező, tehát elég álszent dolog ennek fényében a zacskón problémázni.
2023. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is ilyen gondom volt. Én beruháztam egy ilyenre:

[link]


Nagyon hasznos, 13-án lett üzembe helyezve, és 28-án cseréltem benne a zacskót. A szagokat szépen bent tartja, emiatt vettem ilyet, és nem egy sima kukát :)

2023. márc. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!