Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lány macska ivartalanítás...

Lány macska ivartalanítás varratszedés nélkül?

Figyelt kérdés

Felnőtt lány macskámat vittem mütétre. Mondta a doki, hogy minden rendben lesz, varrat szedésre nem kell menni mert majd a cica kiszedi magának. Nem mondott semmit, hogy kellene rá ilyen védő búra vagy bármi.

A cica kb 3 nap alatt ki is szedte a varratot. Pici heg van, nem sebes,nincs szét nyilva. Nem vagyok tapasztalt ezért csak a dokira hallgattam. Ez normális így?



2023. márc. 30. 21:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Több orvos külsö varratokhoz is a belsöhöz való, lebomló fonalakat használja, mert egyrészt így biztos nem tarad benn a varrat, ha netán a gazda "elfelejti" vagy spórolni akar, vagy esetleg a cica elkóborol, másrészt mert az egy csomagnyi fonal egy nagy kutyára elég mennyiség a legtöbb esetben, azaz cicánál a felét vagy még többet ki kellene dobni.


A doki tudja, mit miért mond, a cicának kevesebb stressz, mintha megint el kellett volna vinni.

2023. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A kérdező nem lebomló fonalról beszél, hanem arról hogy a macska kiszedte magának a varratokat és a doki ezt pont így akarta...


Nem hallottam még ilyenről, de ez elég fertőzés veszélyes, na meg tulajdonképpen csak a szerencsén múlt, hogy a macska nem tépte szét az egész hegét és csoda, hogy 3 nap alatt összeforrt.

2023. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igen, a doki nem mondott semmit arról hogy lebomló lett volna. Probáltam most utána olvasni és ilyet sehol nem hallottam hogy kiszedi az állat magának. A varratot megtaláltam az ágyon. A cica jól van, eszik játszik stb. Majd viszem vissza valamikor dokihoz.

Rengeteg kóbor macska van a környékemen, szoktam kirakni kaját. Ő az egyedüli lány cica ezért elvittem dokihoz hogy ne legyen még több kóbor állat. Sajnos sok pénzt nem tudok rászánni azon kívül h etetem. Kullancs bolha irtó stb ilyeneket szoktam nekik adni, de a szomszédságbol senki nem törődik velük, ezért sajnos ide szokott a rengeteg macsek.

2023. márc. 30. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem te értetted félre és nem lebomló varratról beszélt, akkor az az állatorvos nem normális. A varrat kiszedése sem csak annyi, hogy kirángatja az ember a varratot, hanem óvatosan kell eltávolítani, apró darabokban. A macska gyakorlatilag szétbarmolta a varrást, ráadásul 3 nap alatt, ami nagyon kevés idő a sebnek.

Sok macska nem piszkálgatja a sebet, ezért nem feltétlenül kell rájuk gallér, de ha látod, hogy piszkálná, akkor bizony rá kell tenni.

Szóval röviden szólva: nem, nem normális ez, az állatorvos főleg nem. Vidd a cicát orvoshoz, és ne ehhez, hanem egy másikhoz! A sebet tisztítani kell minimum, a többiről majd az állatorvos dönt. Azt a sarlatánt, aki meg ilyeneket mondd, hogy majd a macska kiszedi- messziről el kell kerülni a jövőben!

2023. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jézusom :( én nem tudtam, nem volt még saját macskám. Egy ismerősöm ajánlotta a dokit, neki állitolag csodát tesz a kutyáival azért vittem oda. A sebe jól van a cicának ránézésre.
2023. márc. 30. 21:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, hogy nem normális a doki, ha nem lebomló varratról van szó... Nekünk sem adott amúgy semmi gallért a macsekra, de vissza kellett vinni a dokihoz kb 7 nap múlva varratszedésre. De amúgy nekünk is elkezdte kiszedni a varratot a cicánk, egy részét ki is vette, mert későn vettük észre, hogy piszkàlja, de másnap kellett vinni vissza, szóval nem volt baj.
2023. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon sok orvos lebomló varratot használ, és azért nem beszél róla, mert neki ez természtes.

Ezek azonban nem szétporladnak, hanem kisebb-nagyobb darabokra szétesnek, ezért is tudta a cica "kiszedni" magának. A nem lebomló varratot át kell vágni, és erre egy cica sem képes, ehhez ollóra van szükség.

2023. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Na azt cafolnam, hogy a macska ne tudna szetszedni a nem felszivodo varratot. Szomszedomnak segitettem az ivartalanitasban; az a hulye meg nem figyelt a macskara, meg a gallert is leszedte rola, igy meg aznap ejszaka a macska az osszes kulso varratot kitepte maganak. Nem felszivodo volt...

Rohantuk az ugyeletre.


Na szoval meg tudjak oldani azt is. De amugy szerintem 7-esnel az igazsag, valoszinuleg ez felszivodo varrat lesz. Bar nem ertek hozza annyira,de csak nem adna orvos ilyen tanacsot sima varratnal, hogy a macska szedje ki maganak...

2023. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%
KITÉPNI tudja, de úgy kiszedni, ahogy a kérdezö írta "Pici heg van, nem sebes,nincs szét nyilva" CSAK AKKOR, ha az felszívóó varrat, ami szétesik
2023. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Miert vagy ideges 9-es? Te azt irtad, hogy nem tudja, mert at kell vagni es ollo kell hozza.


En ezt cafoltam meg, hogy nem. De te tobbet nem irtal, szoval most itt ne kiabalj nekem, semmi szukseg ra, nyugi van :)

2023. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!