Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek hogy jobban kijöjje...

Mit tegyek hogy jobban kijöjjek a cicámmal?

Figyelt kérdés

Bő 1 hónapja hoztuk menhelyről a barátnőmmel, lakásban tartjuk. Ő többet tudott foglalkozni vele, mert az utóbbi időben szinte egész nap itthon volt vele, én dolgoztam. Az ő ölében alszik a cica mindennap, de ha én például felviszem a kanapéra, már olyan mérges fejet vág és van amikor fújt is, amitől agybajt tudok kapni, volt hogy azonnal ledobtam akkor a kezemből és megszorongattam picit, amit bánok. Egyszerűen nem bírtam visszatartani az indulataimat amikor fújt. Simogatni engedi magát, szeret társaságban lenni, de a barátnőmmel jobban szeret lenni én így érzem. (Kettőnk közül én vagyok macska párti és én is akartam hozni cicát a lakásba).

Miért ilyen, mit tudok tenni? Hozzáteszem, mindketten etetjük, tudom hogy fontos.


Egyébként kb 1 éves ivartalanított nőstény cica, nem félős, első naptól kezdve sosem bujkált vagy ilyesmi.



2023. ápr. 5. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Uramisten. Ez komoly? Megszorongattad?

Azt tudod tenni, hogy elfogadod, hogy o egy allat es nem tudod iranyitani.

Es nem tom, elmesz valami indulatkezelesi terapiara, mert eskuszom hogy nem vagy normalis.


Az en macskam pl a ferjemet szereti jobban, igy van ez mar 5 eve. A macska egyebkent is nagyon ontorvenyu, kutyat kellett volna venned, ha azt akartad volna, hogy imadjon.

Bar ha ilyen vagy, lehet meg egy kutya is elkerulne, mert ok se szeretik az indulatos embereket.

2023. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Türelemmel és elfogadással. Ne várd, hogy azt csináld, amit te akarsz. Gyakorold az empátiát, gondolom, vannak macskaviselkedés szakkönyvek, figyeld a jelzéseit, és ne erőltesd, amit ő nem akar. Attól, hogy kicsi, még van saját akarata, például ha te erővel felviszed a kanapéra, miközben neki esze ágában sincs, hát akkor dühös lesz. Nem játékszer, hanem saját jogú érző lény. Rá kell hangolódnod.
2023. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nem erővel vittem fel, fel lehet venni, csak itt jött rá. Az elsőnek meg, akkor én már állatkínzó vagyok, mert egyszer megszorongattam nem? azt se tudod, hogyan.
2023. ápr. 5. 17:20
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem irtam, hogy allatkinzo vagy, de nem normalis, hogy ennyire felduhit a macska.

Tudod miert fuj rad? Mert kenyelmetlen helyzetbe hozod! Es meg te vagy ideges? Hat pedig o csak ugy viselkedik, ahogy kell, ha veszelyben erzi magat.


Komolyan mondom, ha ez normalisnak szamit, akkor en eddig valami oriasi buborekban eltem, mert az en ertekrendem szerint nagyon nem az.


Ha majd a karmat kell levagni es megkarmol, akkor mi lesz? Kidobod az ablakon?

2023. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Levágtam már neki második nap, nem csinált semmit. Nem kell túlozno, nem dobtam ki sehova. Rendben, a cica fúj, mert mérges, vagyis veszélyben érezte magát akkor éppen. Én akkor először így reagáltam, mert nem egy beprogramozott robot vagyok, hanem ember. Nem éreztem veszélyeztetve magam a cica fújásától, ugyanakkor mindent megkap, ki van nyalva a feneke, és nekem fújt, hát igen, felkaptam a vizet. De tanultam belőle.
2023. ápr. 5. 18:16
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Fogadd el, hogy a macska önfejű. Békén kell hagyni, és majd ő odamegy hozzád. Nem szeretik, ha gyakran hurcibálod, rakosgatod, piszkálod, simogatod őket. Ha odamegy hozzád az sem jelenti azt, hogy azt akarja, hogy simogassad. Ha azt akarja, akkor majd dörgölőzik hozzád. Ez van, ilyen állat, ennek tudtában kell tartani őket.
2023. ápr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
A macsek úgy gondolja, hogy az övé a tercia, te vagy a betolakodó. Be kell hódolnod és szolgálnod.
2023. ápr. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

Legyél türelmes, ne erőltess semmit, és végképp ne szorongasd meg, ez sokat ronthatott a kapcsolatotokon. A kutyák se szeretik, ha idegenek ölelgetik őket (az enyém is csak nekem engedi, pedig öten vagyunk a családban. Mondjuk az is igaz, hogy én foglalkozom vele a legtöbbet...). Ez azért van, mert ugyebár ösztönlények, és az ölelés olyan, mint amikor a kígyó megfolyt, vagy egy nagyobb állat elkap. A barátnődnek lehet, hogy engedné, de amíg nem vagy vele jóban, te inkább ne próbálkozz.


Hogyha nem félted annyira a kanapét, akkor egy ideig kaphatna ott kaját miközben mellette ülsz, vagy ha nem is az adagját, valami finom falatot (macskakolbász, etc).


Vagy csak fogadd el, hogy nem vagy a kedvence. Van ez így, anyumat pl elkerülik a kóbor állatok, hozzám viszont mindig odajönnek. Valahogy tudják, hogy ő úgyis csak elkergeti őket, én viszont segítek. A barátaim hülyeségnek tartják, de mindig nálam van egy póráz (a kutyámé volt, de csak 25 kilóig bír, a kis drágám meg 45-50 körül van) és fejből vágom az összes chipleolvasó helyet a városban, hogy ha találkozok egy kóbor kutyával, le tudjam olvastatni a chippjét. Tudom, veszélyes dolog, ki tudja, hogy veszett-e, agresszív-e, etc, de ha én nem segítek, akkor ki fog?


Kicsit elkanyarodtam a témától, a lényeg, hogy ne erőltesd, és mégegyszer nehogy megszorongasd :D

2023. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Azt tanácsolom, hogy játssz vele sokat. Például, ha idáig nem lézereztetek, játssz vele 10 percig majd adj neki jutalmat. Becézgesd, magas hangon, az jobban erősíti a tudatot, hogy szereted. Ha hazajössz, biztosan fogad, emeld fel és szeretgesd meg. Apránként erősíted a kapcsolatot és fasza lesz. Engem imád a macskám, sok választása nincs mondjuk, mert egyedül maradtam vele, de engem is elkezdett fújni és támadni, amikor korlátoztam vagy azt hiszi, hogy fogom, mert szeparációs szorongás felerősödik a sok egyedülléte miatt. Lehet kezelni, higgadtan és nyugodtan, máshogy nem fog menni, mert csak rástresszel és ahogyan idősebb lesz, úgy lesz egyre akaratosabb, mert egyre inkább egyenrangúnak érzi majd magát.
2023. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 NTBS ***** válasza:
76%
Fogadd el, hogy ilyen.
2023. ápr. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!