Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyakran lehet tápot...

Milyen gyakran lehet tápot váltani macskáknál? Sajnos pár hónap alatt ráunnak.

Figyelt kérdés
2023. ápr. 18. 08:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Olyan nincs, hogy mikor lehet. Ha ráunnak, váltsál.
2023. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Nekem egyszer azt mondta egy állatorvos, hogy nincs olyan, hogy nem eszi meg. A folyamatos tápcsere stb. csak azt eredményezi egy idő után, hogy elkapatod az állatot, aki hozzászokik, hogy szépen néz rád, és egyből kap valami újat.

Félreértés ne essék. Fontos a változatos táplálás, te se örülsz ha egy hónapig ugyanazt eszed, de erre megoldás az, hogy egy időben több fajta tápot is adsz neki, nem mindig ugyanazt.

2023. ápr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerencséd van, nálunk egy 1.5 kilós zacsi végét sem tudják rendesen megvárni, kész szenvedés. Körbe kaparják, éhség sztrájkba kezdenek
2023. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha ráun, akkor éhes marad. Amikor majd megéhezik, akkor rájön, hogy nem is unja annyira.
2023. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Én eleve több fajta kaját veszek, mert van olyan, hogy pár napig úgy falja a kaját mintha a világ legfinomabb ennivalója lenne, majd ugyanannál a tápnál óriási hiszti van, hogy nem hajlandó megenni. Egyszer kipróbáltam, hogy " ha éhes vagy megeszed!" elvet. Nem ette meg, de egész nap nyívákolt, előadta a kínhalál összes változatát, hogy mennyire haldoklik. Ő győzőtt. Nem tudtam erős maradni, adtam mást enni neki. (brit shorthair cicám van, igazi Garfield viselkedéssel)
2023. ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az működött, hogy átvertem a kis fejüket. Ha nem tetszett nekik amit kiöntöttem, akkor felvettem a tálat az asztalra, úgy tettem, mintha tennék bele valamit, majd átraktam egy másik helyre. Így megették. Kicsit untam, hogy állandóan el kell játszani egy rituálét miattuk, de már idősek voltak. :)

Kísérletezni kell...

2023. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6# Ez jó:)
2023. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

7.

Volt olyan is, hogy öntöttem magamnak is a kajájukból, és úgy tettem, mintha én is ennék belőle, persze jó teátrális hangok kíséretében, ők meg bámulták. Majd letettem és befalták. :D


Nem tudom, talán kell nekik a változatosság a tálalásban is, volt hogy az segített, hogy teljesen más helyen ették meg, más tálból.

2023. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
orulok hogy nemcsak az en macskaim ilyen macerasok
2023. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 1-2 kilós csomagban veszek egyszerre 4-5 fajtát és mindennap másikat adok. Ha elfogynak, akkor egy másik 4-5 fajta jön.

Szerintem már az összes értelmes tápot kipróbáltuk, ami kapható és érdekes, mindegyiket szerették. De csak ha mindennap másik van:D

Nekünk ez így bevált, nem unnak rá, mert mindig más van, de nem kell kényszerítenem őket, hogy egy bizonyos fajtát egyenek addig, míg el nem fogy a 8-10 kilós zsák.

2023. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!