Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák és nyestek wc-nek...

A macskák és nyestek wc-nek használják az udvart. Semmilyen riasztó és praktika nem használ. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
2 naponta macskasz.r szedéssel indul a munka a kertben illetve minden nap söpörni lehet a nyestfost a térkőről. Továbbá a környék macskái mindent levizelnek amit csak érnek, és az autó tetejét beborítja a nyestvizelet. Semmilyen riasztó nem használ már, az összeset kipróbáltam ami a gazdaboltban fellelhető. És szó szerint százszor elkergettem mindkét állatot mikor láttam hogy itt vannak az udvarban, de ugyanúgy visszajönnek!

2023. ápr. 18. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

A nyest (parzasi idoszakon kivul) maganyos allat, be kellene csapdazni es elvinni jo messzire.

A macskak gondolom gazdasak, csak kijarosak, igy nem etikus csapdaval vagy mas modszerrel megszabadulni toluk. Allitolag nem szeretik a levendulat es a citrusokat, de vannak macskariaszto sprayk is jo dragan ahhoz, hogy az egesz udvart lefujd vele es vagy hasznal, vagy nem. Vizipisztoly, locsolocső - ha rajta kapod oket. En jobban szeretek kutyaszart szedni, igy miota van kutya, nincs macska. De ez se valo mindenkinek, nem csak macskariaszto meg kerti disz, csak ellát ilyen feladatot is.

2023. ápr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tarts kutyát.
2023. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 csapdára gondoltam, de csak a nyestet tervezem megfogni, a macskát nem. Csak az a gond, hogy férfi létemre kissé félek tőle, meg nem akarom hogy odapiszkítson a csomagtartómba, illetve ki tudja milyen betegségeket terjeszt egy vadállat…


#2 na az meg még többet piszkít :)

Illetve a cél az állatmentes kert.

2023. ápr. 18. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Állatmentes kert... akkor tegyél rá üvegburát.
2023. ápr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#akkor pontosítok, emlősmentes. Azért nem úgy gondoltam hogy egy hangya sem lehet…
2023. ápr. 18. 13:08
 6/8 anonim ***** válasza:
39%

Akkor vegyél műtrágyát a kertedbe, egészséges.

Szokták mondani: lószart se kapsz. Én bár kapnék lószart a kertembe...!

2023. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha macska szökésbiztos kerítést csináltatsz az nem csak szökés ellen védhet, de szerintem be se tudnak menni rajta. Ami gond, hogy piszok drága.

A nyest ellen állítólag hatékony a kutyaszőrrel töltött zokni, de ez nem próbáltam és szerintem csak addig tart, amíg megvan az illata.

2023. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Emlősmentes kert? Ezt még így nem hallottam :D említette valaki a macska biztos kerítest. Ha tényleg jó szökés ellen, talán be sem jönnek rajta. A nyest szerintem mindenhol bemegy. Kicsi, hajlékony állat, befer mindenhol.

Az én macskaproblémámat (vagyis azt, hogy a veteményes ne legyen tele macskaxarral) csak az oldotta meg, hogy lett kutyám. Tőle nem jön az udvarba sem macska, sem a róka, pedig régebben róka is volt. A nyest szem szívesen randalírozik kutyás udvarban. Igen, a kutyának is van emésztése, velük is van elég macera. Viszont a többi állatot távol tartja.

2023. ápr. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!