Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van két macskám (azaz csak...

Van két macskám (azaz csak volt). Egyikük már lassan 2 hete eltűnt, mint kiderült, a szomszéd mérgezte meg, ugyanis ő csirkéket tart, és az egyik macskám nemrég elkapott egyet.Mit tegyek? Milyen jogaim vannak, és érnek-e ezek valamit?

Figyelt kérdés

Én akkor személyesen kértem bocsánatot, valamint természetesen kifizettem a kárt (szerintem többet is, mint amennyit ért). Elmagyaráztam neki, hogy nem áll sem módomban, sem szándékomban a lakásba zárni a macskákat, mikor itt az óriási kertünk, és kedvükre szaladgálhatnak. Miután kártalanítottam, úgy látszott, ki van engesztelve. Erre most kiderül, hogy megmérgezte a macskámat..nem érzem fairnek a dolgot.


Mit tehetek? Ha a rendőrségre megyek, gondolom nem fognak vele foglalkozni..nem kívánom, hogy most ő fizessen nekem, nem érdekel, csak azt szeretném elkerülni, hogy a másik macskám is így járjon..szóval mennyire szabályos mérget kitenni macskáknak? Nyilván egyáltalán nem. És ha azt mondja majd,hogy egerek ellen tette ki? Hogy bizonyíthatnám, hogy ez nem így van? Egyáltalán, mit lehetne tenni a környék macskáinak védelmében?


2008. dec. 29. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj át hozzá, mint amikor kártalanítottad.

Mondd el neki, hogy te korrekt voltál, kára nem keletkezett. Neked károd keletkezik, de, hogy lássa, milyen a jó szomszédi viszony, te nem tartasz igényt kártalanításra. Azonban nyomatékosan felhívod a figyelmét arra, hogy amennyiben nem fejezi be álnok kis játékait, akkor a továbbiakban nem tekintesz el garázda cselekedetétől és a szükséges jogi lépéseket megteszed. Említsd meg neki, hogy tapasztalhatta, hogy mire képesek az állatvédők (Négy Mancs kontra libatömők), és nem riadsz vissza a hatóságok mellett őket is értesíteni.

De utolsó esélyként megadod neki azt a lehetőséget, hogy ő is bizonyítsa, jó szomszéd. Ha ő nem partner ebben, jelezd felé, te sem tartasz akkor igényt erre, ha olyan sok ideje van, akkor akár heti szinten is járhat a jegyzőhöz birtokháborítási ügyekben, mert amilyen az adjonisten, olyan lész' a fogadjisten! És bizony az a rigó neked fütyül!

2008. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Teljes mertekben egyetertek a elottem szoloval.
2008. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy ő tette ki a mérget? Egyébként én is egyetértek az elsővel.
2009. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg van bizonyítékod arra hogy ő tette,és tényleg nem fejezi be ezt a kis "játékát",akkor szerintem is menj az állatvédőkhöz.Az állatvédők természetesen nem fognak ellened is "vádat" emelni,hogy a macskád megölte a tyúkját,mivel az a macska volt,és a cicáknak ez eleve benne van a természetükben.Ráadásul te még meg is fizetted a kárt.

Remélem megjön az esze a szomszédodnak! :)

2009. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!