Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lányok mi a véleményetek ?

Aonime kérdése:

Lányok mi a véleményetek ?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy 7-8 éve van egy macskátok akit nagyon szerettek, de beteg lett a macska, és a párotok vagy valamelyik család tagotok ki cserélné egy ugyan olyan macskára hogy meg kíméljen bennetek, és meg jó pár évig éljen a macska, ez nagyon elítélendő lenne számotokra? És mivel már a fejetekben meg fogalmazódott hogy hat úgy is észre vennem ha kicserélné, tegyük fel hogy nem veszitek észre

2023. ápr. 21. 13:53
 1/10 anonim válasza:
90%
Hát én nem engedném h vegyenek újat nem lehet helyettesíteni az előzőt.... Ha nem venném észre hát nagyon hülyén érezném magam hisz velem volt kb.7 évig és nem tűnik fel h kicserélték...vmiben biztos különbözik az új nem?
2023. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lány vagyok, de ilyet semmiképp se tennék. Saját bőrömön tapasztaltam meg, még gyerekként hogy milyen rossz. Elmondom, hogy két ugyanolyan állat nem létezik, ha külsőre hasonló is, a személyisége különbözni fog. Én tartom, hogy egy állatot nem lehet helyettesíteni vagy pótolni. Lehet, hogy a következőt is ugyanúgy fogom szeretni, de ő másik és semmiképp nem pótolja az előzőt. Természetesen a szüleimben ilyen fel sem merült annak idején.
2023. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Ki van zárva, hogy ne venném észre.

Főleg, hogy hirtelen egészséges lesz?

Meg amúgy is.

De ha akkor venném észre, mikor idehozta és a "régi" cicával ki tudja mit csinált, szerintem addig verném, míg mozog....

2023. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

#3 Bár nekem nincs családom, ezek miatt nem is lesz.

Minden rémálmomban olyanokat látok, hogy a párom állat nélkül nőtt fel, nem tudja, nem ismeri, nem tudja megtanulni időben a szabályokat és egyszer anélkül nyit ablakot, hogy a cicák be lennének zárva az egyik szobába vagy elfelejti, hogy mindig kulcsra kell zárni az ajtót, mert a cica is tudja használni a kilincset vagy az asztalon konyhapulton hagyja a májkrémes tubust, sajt műanyag csomagolását, befőttes gumit, kést, ollót, konzerv dobozt/fedélt, bármit, ami hülyeség, de rájuk veszélyes és ott a baj.

Aki nem ebben nőtt fel, aki nem ismeri ezeket a cicabiztos dolgokat, amíg beleszokik, bármi baj lehet, egy percig nem lennék nyugodt.

2023. ápr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

A macska nem egy tárgy, hanem egy érző, lélegző lény.

Te mit szólnál, ha lenne egy egypetéjű ikertestvéred, te megbetegednél, én meg csak úgy lecserélnélek, mert a tesód pont ugyanúgy nézne ki?


Értem a tett mögötti jóra hasonlító szándékot, de te pedig azt értsd meg, hogy az állat megfelelő helyeken családtag, nem pedig egy helyettesíthető dolog.

2023. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkivel eggyet értek, köszönöm a válaszokat, kik véve az utolsó hozza szolóval, kicsit elszaladt a ló!
2023. ápr. 21. 16:25
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

A kérdésed egy paradoxon. Ha nem venném észre, akkor nem szólnék semmit, hiszen nem tudnám, nem lenne változás amire reagáljak...

De amúgy ilyet max egy kisgyerek nem vesz észre. Két egyforma állat nincs, felismered mégha a leghétköznapibb cirmos is, ha együtt éltél vele.

Ha meghal egy állatom azt elgyászolom, nem akarok helyette másikat, mindegy hogyan néz ki. Kell idő míg feldolgozza az ember és később ha úgy érzi újra nyitott szívvel válhat egy másik állat gazdijává.

Ismerek olyanokat akiknél fogyóeszköz a macska, kutya. Sőt csak ugyanolyan színűre/fajtára cserélik egyfolytában. Lehet hogy ez is egyfajta kendőzése a végességnek, így nem akarnak szembenézni a halállal, nem tudom.

2023. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnék,hogy nem vagyok képes felismerni azt az állatot akivel együtt éltem 7 évig.A külső tulajdonságaik lehetnek nagyon hasonlók,de a belsők eltérhetnek és el is fognak,mert semelyik állat nem egyforma hiába egy a fajtája.Ilyet egyébként soha se tennék meg.
2023. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

A páromat abban a pillanatban kidobnám, mert tahó, és a családtagokkal sem beszélnék többé.


Ennyi.

2023. ápr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha úgy ki tudja cserélni, hogy nem veszem észre... Akkor meg is érdemelném a dolgot.

De még a "egyenformára tenyésztett" fajmacskák esetén is vannak eltérések, szóval már kívülről is feltűnő lenne. Ha meg szeretett állat, akkor főleg.

2023. ápr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!