Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy a macska...

Mit csináljak, hogy a macska ne szedje szét a szék hattamlajat?

Figyelt kérdés
Az étkezőből/konyhából nyílik az összes helység úgy kizárni sajnos nem tudom. Van neki kaparifaja, be van rakva neki egy kisebb fatörzs is, azt szokta is használni, de nagyon csúnyán kikezdte a bőr hattamlat ,és ez nagyon bosszant. Leszidom, spricceltem is, rásoztam a fenekére, de nem használ. Folmegy a konyhapultra és asztalra is , de legjobban a szék bosszant. Van játéka, játszunk vele, fogalmam sincs mit csináljak. 1 éves múlt, ivartalanott nőstény cica.

2023. máj. 2. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagyok nagy macskás, de ez nekem kicsit ilyen kamaszos bohókás viselkedésnek tűnik még. Megpróbálnám támlákkal egymás felé tartani a székeket egy darabig, vagy venni a háttámlákra valamilyen huzatot, hátha az anyaga miatt tetszik neki ennyire. Szerintem le fog szokni. :)
2023. máj. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Le kell takarni a szék háttámláját. Nálunk az új kanapét kezdte el a karmolni, de a nappaliból ki tudtuk csukni.
2023. máj. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Macskásként sajnos csak azt tudom tanácsolni, hogy ne legyenek bőr/műbőr bútoraid. Abszolút nem macskakompatibilis. Vagy olyan helyen legyen, ahova a cicát nem engeded be. Egyébként 1 éves cica még nagyon játékos, sok hülyeséget csinál, sokmindent tönkretehet. Nyilván macskánként változó, hogy mikor nő be a fejük lágya, de én úgy vettem észre, hogy kb. olyan 4 éves koruk körül van egy olyan fordulópont, amikortól már nagyon agyament dolgokat nem csinálnak. De mondjuk a bútor szétkaparászása az nem szűnik meg később sem.
2023. máj. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi sokmindenre megtanítottuk, ül, pacsit ad, konyhaszekrényre nem megy, de a bútor kaparásáról nem tudtam leszoktatni. Esetleg több kaparófa elhelyezése ott ahol kaparni szokott, nálunk erre nincs hely.
2023. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
a fatámlás szék is megoldás
2023. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak benti cica akkor vágd le a körmét! Nem fáj neki egyáltalán, viszont nem tudja élezni a körmét a bútorokon.

Mielőtt neki fogsz vegyél egy olyan körömvágót, ami direkt erre való + ajánlom, hogy nézz meg pár ezzel kapcsolatos videót is (nem bonyolult csak a a lényeg, hogy ne vágj bele a fehér részbe).

Ha benti-kinti akkor ezt nem ajánlom, mivel így nem tud elmenekülni az esetleges rájuk leselkedő veszélyek elől.

2023. máj. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Macskariasztó spray? Nem a macskát kell lefújni vele - még véletlenül sem - hanem a kaparászott dolgot.

[link]


A rendes kaparófájára pedig macskamenta.


Én is hasonló problémával szembesülök, a szomszéd macs kaparássza a bejárati ajtóm. A gyári macskariasztó előtt megpróbálom házilag, mandarin bevetésével, utálják a citrusgyümölcs szagát.

2023. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem mar nem bőr szekem van, de a hugomnak az van. Mostmar 6 éves a cica és lenyugodott de amikor 2-3 éves volt folyamatosan ezt csinálta nálunk is. Akkor még bőr volt az én íróasztal szekem is és azt is kaparta. Megoldás lehet a huzat ra, húgom azt vett illetve hogyha kizarod abból a szobából ahol van, ha lehetséges. Egy idő után abba fogja hagyni mert nem lesz olyan érdekes neki mar. Mienknek is van kaparofaja de az nem kell neki, viszont a szőnyeget meg mindig kaparja😀
2023. máj. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!