Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 44% fehérje, plusz 1,4-es...

44% fehérje, plusz 1,4-es kalcium és 1,1-es foszfor tartalom nem sok steril cicatápban?

Figyelt kérdés

2023. máj. 6. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Max 30% ami normális tartományban van.Orijen táp?
2023. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Orijennek nincs ivartalanított tápja és a többi is 40%-os. Ez valamelyik másik prémium gyártó terméke lesz. Én se értem amúgy minek ennyire feltolni a fehérjetartalmat, kutyatápban se szeretem ami 28-30% fölött van.
2023. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Miért baj ha sok a fehérje?
2023. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki bírja. Nekem brit rövidszőrűnek ment a hasa a sok fehérje miatt. Most 28%os amit kap és jól van.
2023. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Purizon csirke-pulyka steril cicatáp.
2023. máj. 6. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fosott ettől a szfinx de már nem fosik
2023. máj. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jobban attól félek, hogy a veséinek megárt.

Steril tápokba pont, hogy csökkentett kalcium/foszfor/fehérje kéne, hogy legyen, nem?

Mert ezek, ha sok van, árthat az ivartalanítás miatt amúgy is betegségre hajlamos veséknek, húgyutaknak.

De ha nem jól tudom, szóljatok, akkor megveszem.

2023. máj. 6. 18:31
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom nem árthat különben megbüntetnék őket. Végül is húsevő ragadozók bírják a fehérjét.
2023. máj. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ha a fehérje 35% de a kalcium-foszfor ugyanúgy 1,4-1,1 az jobb ivartalanított cicának?
2023. máj. 7. 08:22
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

steril tápoknál az a fő szempont, hogy ne hízzon el a macska (kevesebbet fog mozogni), de ugyanakkor ne is nyivákoljon állandóan kajáért (valami azért legyen a hasában).

Az alacsonyabb kalóriatartalmat úgy érik el, hogy kevesebb a zsír benne (1g zsir 9kcal, 1g protein 4kcal, 1g szénhidrát 4kcal), amiből viszont következik, hogy több a szénhidrát vagy több a protein).

Mivel a húsban van foszfor, ezért ha a táp ténylegesen nagy arányban abból készül, akkor valamivel magasabb lesz a foszfor tartalma és ehhez a kálcium tartalmat is emelni kell hogy legalább 1:1 legyen.

Ha félsz a vesebetegségtöl akkor megelőzésképpen azon túl, hogy biztositod hogy ne férjen hozzá a cicmók neki mérgező dolgokhoz legfőképpen arra érdemes figyelni, hogy elég víz kerüljön a cicába.

2023. máj. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!