Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár napos cicát lehet fürdetni?

Pár napos cicát lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Nemrég fogadtunk be egy vemhes macskát az utcáról, látszott, hogy már a végét járja. Itt bent a házban szült, 4 cicát, de sajnos 1 kivételével mind elpusztult. 11 napos a kicsi, de hát mivel az anyja utcán volt, terhesen pedig nem akartuk zavarni, így csak tegnapelőtt lett megfürdetve. Viszont a kicsi (gondolom az anyjától) tiszta bolha. Rengeteg bolha van benne, de nem tudom, mennyire ajánlott ilyen picikén megfürdetni. Vettem ilyen bolha és kullancs riasztó sampont, az anyukát azzal fürdettem, a kicsit is azzal szeretném természetesen. Interneten azt olvastam, hogy kb 10 hetes korában érdemes először fürdetni, de rengeteg bolha van benne, így nem szeretnék addig várni. Természetesen ha nem lehet fürdetni, kénytelen leszek.

2023. máj. 7. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet
2023. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Orvos látta már?
2023. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Thunderfairy ***** válasza:
43%
Én úgy tudom hogy nem kell fürdetni. Mosdatja magát.
2023. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Normál esetben nem ajánlott. De itt a bolhak jóval nagyobb károkat okouhat, mint egy fürdetés. Én a helyedben óvatosan langyis vízzel megfürdetném, bő samponnal, utána puha, meleg törölközőbe tekerve hagynám száradni. (Az a törölköző utána kuka). És tartok tőle, hogy 1 fürdés nem lesz elég, keresnék vmi egyéb bolha elleno szereket is, amivel a cicát fürdés után lekezelhetem.
2023. máj. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
És az anyacicát a kölyökkel egyidőben meg kellene fürdetni, és a fekhelyükön lévő rongyot/pledet cserélni.
2023. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szoktam cserélni a plédet 2-3 naponta alattuk, majd szeretnék venni pipettát, amit a gerincük mentén csak végig kellene húzni, aztán az kiirtaná a bolhákat. Illetve nem tudom mennyire használ a bolha riasztó nyakörv. Valakinek tapasztalata vele?
2023. máj. 7. 11:08
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Dokit kérdezd meg, vannak porok amivel be lehet hinteni és akkor fürdetni sem kell. Arra kell figyelni, hogy a bolhairtó szer felszívódhat és egy pár napos kölyköt kinyírhat. Cseppet sem lehet 7 hetes kor alatt használni pont emiatt.

Vagy esetleg gyógynövényes szerek amivel le lehet fújni picit, de azokat se nagyon tesztelte senki kölykökön.

2023. máj. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvost keresném meg ezzel a kérdéssel, ráadásul egy féregirtást is mindenképpen meg kellene ejteni sürgősen.
2023. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármivel kened be a kicsit,az anyja lenyalja róla.Állatorvossal kell beszélni.
2023. máj. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit sem ér bolhák ellen a fürdetés sajnos... főleg, ha a környezet nincs bolhátlanítva, és a 2 állat nem egyszerre van kezelve.

Orvosnál érdeklődj, van olyan spray, ami születésétől fogva használható a kismacskán! Mi neveltünk kézzel árva kiscicákat, és az állatorvos ott nála, a rendelőben ilyennel fújta be őket.

Az anyaállatot teljesen jó, ha a megfelelő csepegtetős vagy tablettás élősködőirtóval kezelitek, de ezt is kérdezd az orvostól, mert nem mindegyik használható szoptató nőstényen! Emellett pedig a környezetüket is bolhátlanítani kell.

Amúgy is jó, ha látja őket orvos, féreghajtás is kellene mindkettőnek, és akkor meg tudjátok beszélni a külső élősködők elleni védelmet is.

2023. máj. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!