Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktathatnám rá a...

Hogyan szoktathatnám rá a macskám a kaparófára?

Figyelt kérdés
szokott ő ott kaparni de nagyon nagyon ritkán hogyan vehetném rá hogy sűrün és csak ott kaparja?
2008. dec. 29. 17:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

következetesen, amikor máshol akar kaparni, gyengéden emeld föl és vidd oda a kaparófához, és ha nem érti magától, miért vitted oda, akkor a két első mancsát fogd meg és kapargasd meg vele a kaparófát

elég sokszor meg kellett csinálni kezdetben, de bevált, mert neki is "felesleges macera" volt :D:D

2008. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szia!

Nekem ez a második macskám /az előzőt és ezt is/és kiskorában úgy szoktattam a kaparófára, hogy odaültem, odatettem mellém, és én magam elkezdtem kaparni a kaparófát.mivel ilyen kiskorban náluk is működik az utánzáson alapuló tanulás, és kicsit anyukának tekintenek minket, nem is maradt el az eredmény, ő is elkezdte kaparni.Ilyenkor nagyon meg kell dicsérni, megsimogatni a buksiját és párszor ugyanezt megismételni hogy rögzüljön.kicsit muris, de tényleg "le kell menni" macskába, azért hogy megértessük magunkat velük.:-))))de működik!

2009. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!