Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit eszik egy vemhes macska?

Mennyit eszik egy vemhes macska?

Figyelt kérdés

Szóval. A munkahelyem egy kertházas részen van. Már sok éve itt dogozom, szoktam látni macskákat az úton, szomszéd háznál és néha a munkahelyem udvarára is bejönnek. (biztosan kóbor cicák is vannak közöttük)

Kb 3 hete megjelent egy cicus akit korábban még nem láttam, és mivel nagyon nyávogott adtam neki enni. Aztán 2 hete újra megjelent és mivel akkor is adtam neki enni, azóta minden nap megjelenik, napi 3-4-5-ször is jön. Persze amint elkezdett ide járni, egyből feltűnt hogy vemhes,már nagyon nagy a hasa. De egyébként maga a macska elég vékony, szerintem ő kóbor macska volt mielőtt ideszokott és nem nagyon volt mit ennie. Most már kicsit jobban néz ki amióta itt eszik minden nap :)

De a kérdésem az lenne, hogy mennyit kell ennie egy vemhes macskának? Mert eddig napi 3-szor jött, általában mind a 3 alkalommal kapott a tálkájába szára tápot amit egyből meg is evett, de volt hogy alutasakosat adtam neki, de amint befalta egyből nyávogott hogy kér még szárazat, és azt is befalta. De 3 napja már 4-szer is kér enni. Amit kap szárazat, az van ráírva hogy egy 4 kilós macskának 55 grammot kell belőle adni egy nap. Tegnap lemértem,na ő 150 grammot eszik meg egy nap. Ennyi elég neki? Vagy nagyon sok?


2023. máj. 12. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Annyit adj, amennyit elfogyaszt. Vemhesen lehet, hogy többet kíván enni. Meg amikor majd szoptat. Vizet is rakjál ki neki a szárazhoz.
2023. máj. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miután fialt, érdemes lenne neki hetente egy Provera-tablettát adni (ételben) fogamzásgátlóként. De még jobb lenne ivartalaníttatni, a MAVED szokott ilyet támogatni.
2023. máj. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Simon Petrikov ***** válasza:
Kétszer annyit mint általában simán
2023. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Lemozogja , lehet van benne 6-7 kölyök , nem kap eleget csoresz . Jobb tartalmas táp kell , a gagyi olcso csontpép stb . A tasakos víz aroma zselé semmi más csak árt es éhesebb . Ezzel foglalkoztam értek hozzá .Víze bőven árnyékos csendes helyen legyen ne érje nap ne porosodjon .
2023. máj. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden nap ott dolgozol? Hétvégén is kap enni?

Nem tudnád haza vinni?

Egy macska rájár az ételre általában. Mivel ő valószínűleg kóbor macska, ráadásul vemhes is, annyit eszik amennyit csak tud, mert nem tudhatja lesz-e és mikor q következő. Láttam már ilyet. Le fog szokni róla, de most nagyon sok energiára van szüksége.

Vannak olyan tápok ami kifejezetten erre az időszakra tökéletes pl royal canin mother and baby cat. Tele van enegriával, nem éhezik a szervezete. De vannak nagyon jó minőségű kölyök tápok (pl bozita, iams, eukanuba ) tehát nem a whiskas, friskies vagy mi, kitekat meg ilyesmi, azok nagyon a legalja.


Vidd őt haza. Már magadhoz szoktattad az ezetéssel, ami nagyon rendese volt tőled, de már oda fog járni akkor is ha nem vagy ott, és vár. Minden nap. Akkor is ha éhezik.

2023. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem szeretném árulni hol dolgozok, de annyit elárulok hogy sok állatorvossal kapcsolatban vagyok és ismerem az állatgyógyászati termékeket és a tápokat is. A cicusnak már adtam bolhairtót is. És minőségi tápot eszik nem gagyit. Csak mivel macskám gyerekkorombam volt utoljára faluhelyen, ahol lássuk be a macska fogyóeszköz, azzal annyire nem vagyok képben mennyit eszik egy vemhes macska. Egyébként ha tényleg végervényesen ott marad nálunk, ivartalaníttatni fogom a saját pénzemen. Mint ahogy saját pénzből veszek neki mindent.


Hétvégén is nyitva vagyunk, az etetéssel nincs gond. Ha én nem vagyok, ad neki más.

És sajnos én nem vihetem haza mert van egy nagytestű kutyám aki utálja a macskákat.

2023. máj. 12. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!