Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy neveljem le az asztalról...

Hogy neveljem le az asztalról a macskát?

Figyelt kérdés
Van egy rendetlen macskám, állandóan felmegy a konyhaasztalra. Most is az egyik szék össze van járva, alomdarabok vannak rajta és persze az asztalon is. Hiába szidom le, hiába fújkálom le (vízzel), ugyanúgy felmegy ha épp nem látja senki. Van sajat cicavára, rengeteg játéka, csöve és mégis örökké oda mászik ahova nem szabad. Nincs ott étel hagyva soha...
2023. máj. 14. 10:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%
Néhány rajzszög, megfelelően elhelyezve. Tudom, hogy most sokan lepontoztok, de én nem egy, hanem négy megfékezhetetlen,rendetlen macskát szoktattam le az asztalról, mindenféle komolyabb sérülés nélkül. Két - három nap alatt leszoktak róla, és soha többé nem volt ezzel gondom.
2023. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Pár seggrepacsi megoldja.
2023. máj. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
36%
Én most a radiátorról próbálom leszoktatni, eddig a kifacsart félcitromok működnek.
2023. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi, a citromot megpróbálom!
2023. máj. 14. 11:13
 5/22 anonim ***** válasza:
51%
Citrusok illatát valóban nem szeretik, azt is el lehet helyezni úgy, hogy ne kínzás legyen.
2023. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szerintem félreérted, nem írtam sehol, hogy kínozni akarom. Az asztalra fogok citromot tenni, amire ugye eleve nem mehet. Ebben nem gondolom, hogy bármilyen kínzás lenne.
2023. máj. 14. 11:28
 7/22 anonim válasza:
41%
ezért kinti állat a macska, mind a kutyával együtt. +ezért jobban is elférne kertesházban. nálunk több éve, vagy már 1évtizede kint van amióta megvan, és ugyanúgy a családé. ugyanúgy meglehet szeretgetni, ugyanúgy lájuk, ugyanúgy jól érzi magát, rossz idő se okoz gondot, van kinti bélelt macskahordozó zárt doboza, és egy szintén bélelt kosár szerűség ahol napközben tud pihenni. és a garázsba is be tud szaladni, ugyanis az ajtó jobb alsó sarkába lett vágva egy akkora négyzet alakú lyuk amin pont befér.
2023. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Az ember meg jurtába vagy barlangba való, nem? Engedjük már el ezt a hülyeséget.

Ha annyira kintre való minek mehet be a garázsba? Az már beltér. Ivartalanítás megtörtént? Ugyanis a kint tartott macska fog szaporodni, nem a benti. A kicsikről meg az ilyen tanyasi gondolkodásúak úgy gondoskodnak, hogy vízbe fojtják, falhoz vágják esetleg téglával ütik őket agyon. Na ez az állatkínzás. Meg amikor fél évente hagyják szülni a szerencsétlent.


Mellesleg az enyémnek van egy betegsége ami miatt nem lehet kint tartani. Mentett cica.


Rajta kívül még van két kutyám, akik bejöhetnek és képzeld, tudják melyik szobába nem mehetnek be, nem mennek fel a bútorokra, szobatiszták és nem rongáltak meg soha semmit, mert foglalkozva van velük. Na ezt kapd ki :)

2023. máj. 14. 11:58
 9/22 anonim válasza:
100%

ha az asztalra teszi a citromot nem kínzás.

próbáld meg kérdező nyugodtan, nem lesz baja a cicának

én is nagyon szeretem őket, de nem értem sokan miért gondolják ezt kínzásnak. a rajzszög és a társai már tényleg durva, azt sose vállalnám be de ez a citromos szerintem még okes

2023. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

9-es egyetértek.


Előző gondolatmenetemhez annyi, hogy egy egészséges macskánál nem gondolom, hogy csak és kizárólag bent lakhat, de ez az agymenés, hogy minden állat kintre való nagyon visszamaradott. Ragaszkodnak hozzánk, szeretnek minket a maguk módján, bíznak bennünk, egyesek meg a folyosóra se engednék be őket semmilyen körülmények között... "Csak addig aranyos amíg nincs vele baj".

2023. máj. 14. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!