Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam rá a cicám,...

Hogyan szoktassam rá a cicám, hogy elkaparja a piszkát az alomban?

Figyelt kérdés
Örökbefogadott cica, 8-9 hónapos. Tehát nem tudom eddig mit csinált... Fedett macskaalom van neki, az a helyzet, hogy belemegy, kinyomja amit ki kell és ott hagyja, tök mindegy, hogy pisi vagy kaki. Kaparna ő, de ahelyett, hogy az almot kaparná, az macskatoalett oldalát kaparja, meg az ajtót lengeti. :D De olyan hangerővel, olyan sokáig, hogy éjszaka fenomenális ezt hallgatni. :D A szagokról nem is beszélve, mivel nem kaparja el....így a kaki szag elég rendesen bejárja a házat. A másik cicám elkaparja, vele ilyen gondom nincs, nem volt....ezért nem is értem, hogy nincs egy macskában benne az ösztön, hogy elkaparja, miután elvégezte a dolgát. A múltkor az udvaron néztem, hogy végzi el....miután megvolt az adag, kb 1 méterről akarta bekaparni, hát mindenre ment a föld, csak oda nem, ahova kellett volna.....és kint is ezt csinálta vagy 10 percig, mire nagy nehezen rájött, hogy közelebb kell mennie hozzá, hogy betudja kaparni. Tulajdonképpen az ösztön, hogy kaparjon megvan benne....néha.....csak bekaparni hatökör. :D

2023. máj. 15. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nagyon nevetek. 😂 A megoldást nem tudom. Véletlenül nem ugyan azt a macskát fogadtuk be? 😂 Az enyém is kapar minden hová, csak a piszkára nem. Fél év alatt kb 2x sikerült, akkor olyan dícséretet kapott érte, minta tudós lenne. 😂 Én állok felette a lapáttal és takarom helyette 😁
2023. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kitana. ***** válasza:
100%

Az enyém sem kaparja el. Ő általában kiszáll az alomból és mellette a csempét kezdi kaparni. :)

Ki szoktam takarítani, miután kakilt, ennyit tudok csinálni, így nincs büdös, maximum 2-3 percig. A pisije szerencsére nem érződik, meg azt beszívja az alom gyorsan.

2023. máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb tudomásom szerint az anyjuktól tanulják meg, nála ez valószínűleg elmaradt :D


Nálam az egyik még a popsiját is kitörli (miután elvégezte a dolgát leül és a két mellső lábával húzza magát a földön, aztán feláll és tovább szövögeti világuralomra törési terveit) :D


A másik cicám se kaparta el, én kapartam be neki, aztán egyszercsak rászokott. Ő kb 8-10 éves, 1-2 éves lehetett mikor elkezdte betemetni, a popsitörlős 10-12 éves :D Nem tudom, hogy ő elásta e mikor kicsi volt, 5-7 éves korában lett az enyém.

2023. máj. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nézesd végig vele ahogy te elkaparod, és hátha úgy eltanulja.


Sajnos jobb ötletem nekem sincs ezt az anyjuktól kéne eltanulniuk kicsiként. De ezek szerint a kaparást magát eltanulhatta, de nem állt össze a kis fejében hogy mit kéne elkaparni.

2023. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát bizony ez lehet a gond, amit írtok, hogy nem volt anyuci, akitől elsajátította volna. Kb 1,5 hónaposan találták és a menhelyen is elkülönítve nevelkedett a nagyoktól elzárva a kicsikkel, ahogy tudom...már próbáltam azt, hogy kapartam, úgyis hogy én, hogy nézze, meg úgyis hogy megfogtam a mellső lábait és azzal kapartam. Ő nem kapar lukat sem, sem az udvaron a földben, sem az alomban, ahova beleengedi a dolgokat. A másik macskám igen és gondosan bekaparja a pisit is. Én szoktam helyette bekaparni a pisit is az alomban, ha meg kaki van napközben, már mindig résen vagyok, ott állok fölötte. :D Megvárom míg végez és kiszedem zacskóval, wc papírral, aztán engedem le a wc-én. :D De éjszaka basszus....ha kiengedi.....erre az intenzív sz@r szagra kelni reggelente..... :D Már amúgy nem vicces... :D Miközben a másik macskám mindig is elkaparta, nála nem voltak szag problémák. Ti mihez kezdtetek a szaggal? Nektek is belengte a házat? Jó mondjuk az enyém igaz, hogy 8-9 hónapos, de olyan nagy növésű, eszik is sokat, meg enged olyan kulákat.....hogy folyton rácsodálkozok. :D
2023. máj. 15. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd a cicát az alom fölé, nem tudom, milyen nehéz, és fogd meg az egyik első lábacskáját, és finoman kotorj bele vele az alomba. És akkor látja, hogy milyen jól el lehet benne kotorni dolgokat. ♥ ♥ :)
2023. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A másik macska nem takarja el helyette? Mert nálunk ilyen is van. 4 macskából az egyik mindig ott hagyja az alom tetején a produktumot, majd a másik helyette is rendet tesz. De az egyik azt is szokta csinálni, hogy ha anyu az alom közelében van, akkor ő is otthagyja betakaratlanul, mert megszokta, hogy anyu kiszedi (miután párszor alomcsere után közvetlenül álltak sorba a macskák és utána rögtön ki lett szedve pisi-kaki egyaránt, így ez rögzült belé, hogy minek dolgozzon vele annyit ha ott áll anyu kezében a lapáttal).


Egyébként nálunk a fürdőben van a macskaalom, közvetlenül felette pedig ablak van, úgyhogy egyáltalán nincs gond a szagokkal.

2023. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen macska is. Nálunk a szomszédé jár a kertünkbe és otthagyja mindig... Szerintem erről nem tudod leszoktatni.
2023. máj. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!