Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szokott le a macskám a...

Purczeld95 kérdése:

Miért szokott le a macskám a rajtam alvásról?

Figyelt kérdés

Októberben hoztam haza az akkor 3 hónapos kis brit rövidszőrű kandúrt, februárban lett ivartalanítva, azóta is imádjuk egymást.

Egy kis különbség azonban tél óta lett, ami nem esik olyan jól: már nem alszik rajtam az ágyamban, inkább csak mellettem. Illetve a fotelben sem fekszik az ölembe, inkább ott is mellém.

Ennek mi lehet a fő oka? Az ivartalanítás? Vagy hogy megnőtt és már nagyobb hely kell neki, hogy kényelmes legyen? Esetleg hogy ilyenkor, tavasszal már melegebb van és nincs szüksége a testhőmre?

Bármennyire is kényelmetlen tudott lenni, amikor miatta nem tudok megfordulni az ágyamban, mégis nagyon hiányzik, hogy rám tegye a kis cuki testét. :-)



2023. máj. 16. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A mi cicánk akkor csinálja ezt, ha meleg van a házban. Nyáron általában a lehető legkisebb érintkezéssel szokott velünk aludni. :D
2023. máj. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Érdekes. Mondjuk hozzáteszem, ha ez az évszakokkal van összefüggésben, akkor nem olyan nagy baj, hogy nyáron nem fog dagasztani rajtam a karmaival, amikor csak egy huzattal takarózom. :D
2023. máj. 16. 22:14
 3/8 anonim válasza:
84%
Változni fog idővel, nálunk többször is előfordult már. Van mikor nem igényli úgy a törődést. Sőt, van, hogy a férjemen alszik hetekig, utána rá sem néz és hozzám pártol át, pedig mi mindig egyformán viselkedünk vele. Legyél türelmes, ők így működnek.
2023. máj. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Te mindig pontosan ugyanott, ugyanúgy alszol? Hát, nem, szóval ne gyárts problémát ott, ahol nincs :D
2023. máj. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sokat mozogsz alvás közben.
2023. máj. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Negyedik! Igen, többnyire ugyanott :-D
2023. máj. 17. 16:04
 7/8 anonim válasza:
7%
A macska dolga, hogy egeret fogjon, ha látott már. Mi keres valója van az ágyban?
2023. máj. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, légyszi mutass egy ilyen macskatörvény- vagy szabálykönyvet, amiben szerepel, hogy a macska "dolga" az egérfogás, nagyon érdekel!! :D
2023. máj. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!