Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ül a hátamra a macskám?

Miért ül a hátamra a macskám?

Figyelt kérdés

Nagyon szelíd, kedves, barátságos cicáról van szó. Több macskám volt már életem során, de a jelenlegimnél kedvesebbet nem láttam még soha.

Egy székre szoktam tenni, leguggolok hozzá, és úgy simogatom. Mostanában mindig a vállamra/hátamra mászik ilyenkor, és elkezd dagasztani, dörgölőzni, vagy csak ott lenni és dorombolni.

Szokott jelezni is, hogy ezt szeretné csinálni.

Mit akarhat ezzel kifejezni?



2023. máj. 18. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Azt, hogy szeret és ragaszkodik hozzád. :)
2023. máj. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ennek örülök. Nagyon kedves és önkifejező cica, soha egy rosszindulatú gesztusa nem volt.
2023. máj. 18. 13:43
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A miénk is szokta ezt. :D Egyrészt hozzád akar bújni, és szeretgetni téged, másrészt lehet élvezi a "lovacskázást". :D
2023. máj. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Azért,mert meg akar lovagolni téged.Így fejezi ki a dominanciáját.
2023. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
*a dominancicáját
2023. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nem gondolnám, hogy dominálni akar. Egy ivartalanított nőstény cica, nagyon kedves. Láttam már domináns macskákat, de nem ilyenek.

Szerintem inkább a szeretetét fejezi ki.

2023. máj. 19. 09:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Az állatoknak megvan a maguk módja a szeretet és az érdeklődés kifejezésére. A macskák általában szeretnek simogatást és közelséget, és amikor a válladra/hátadra mászik, akkor az általában azt jelenti, hogy igényli a figyelmedet és az érintésedet. Az, hogy közben dagasztja, dörgölőzik és dorombol, azt jelzi, hogy nagyon boldog és elégedett ezzel a helyzettel, és biztosnak érzi magát a jelenlétedben. Összességében, a macskád valószínűleg azt akarja vele kifejezni, hogy nagyon szeret téged és jól érzi magát a közelségedben.
2023. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én egy Boa Constrictorra vágyom nagyon. Azok is cukik.
2023. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!