Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezhet, hogy egy macska nem...

Létezhet, hogy egy macska nem talál haza?

Figyelt kérdés
Van egy kb 6 éves nőstény kijárós macskánk. Eddig nagyon nem merészkedett messzebb, viszont a napokban elcsavargott, két napig láttam a szomszédnál ücsörögni, nem aggódtam érte, gondoltam, ha megunta, vagy éhes lesz, hazajön. Viszont már nem látom a szomszédban sem, és így nagyjából egy hete nem járt otthon. Szerencsétlen fura egy jószág, például télen is mikor behívtam a többi macsekot a lakásba, ő csak kint ücsörgött a hidegben, és mindig úgy kellett behoznom, mert képes lett volna ott megfagyni. Lehetséges, hogy elvándorolt, de nem talál haza?
2023. máj. 20. 23:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazan. Olyan lehet esetleg, hogy mondjuk bezarta valaki. Pl a szomszed.

De ennel csak rosszabb eshetosegek vannak. Hat ez van, ha kijarhat. Ritkan van ennek jo vege.


De egy macskanal nincs nagyon olyan, hogy nem talal haza, foleg, ha mar 6 eves volt, tehat nem is kolyok, aki most kerult volna hozzatok.

2023. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

mindig haza talál, kivéve: 1 elütötte egy autó

2: széttépett egy kutya

3: el ment másik macskához

Ebben az esetben több napig nem jön haza.

2023. máj. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Kitana. ***** válasza:
90%

Nagymamámhoz kilóméterekről talált haza a macskájuk, mert nem vették észre, hogy bemászott a kisbuszba a macska (a férje céges buszt vezet, otthon parkol) és félúton szökött ki valahol a buszból az egyik megállónál. Mondjuk beletelt majdnem egy hónapba, én nem gondoltam, hogy az a cica még előkerül. (Visszament a férje, miután lerakta az embereket keresni, posztoltak is róla, hogy aki látja, szóljon.)

Elég valószínűtlen, hogy pár utcányiról ne találjon haza, vagy valaki úgy döntött, hogy megtartja és benti lesz, vagy valami baja lett.

2023. máj. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
75%
Felelőtlenség így macskát tartani. Sajnos nincs min csodálkozni. Remélhetőleg jól van. Vagy valaki másnál, vagy visszamegy
2023. máj. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Travis83 ***** válasza:
87%
Macskát bent kell tartani és nem szabad kiengedni, ha csavargós típus, különben tényleg nagy az esélye annak, hogy rossz vége lesz.
2023. máj. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem szereti annyira a többi macska társaságát nálatok, pl. ezért nem akart annyira bemenni a hidegben sem.
2023. máj. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ivartalanított legalább? Ha nem, épp dugják a kandúrok.
2023. máj. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
!!! Nem nevezném felelőtlenségnek azt, hogy vidéken élünk egy kis mellékutcában, és kiengedem a macskákat. Lehet hogy nem a leg biztonságosabb állattartás, de felelőtlenség semmiképp nem. Vannak veszélyei? Igen, de el kell keserítenem téged, hogy a macska nem panelba született. Nyilván biztonságosabb élete van a 4 fal között, de ettől nem leszek felelőtlen állattartó. Aki hasznos válaszokat adott, annak köszönöm, megvan a macsek egyébként!
2023. máj. 21. 23:46
 9/23 anonim ***** válasza:
83%

8-as, de felelőtlenség és törvényt sértesz, de neked hiába magyarázzuk.


Most megvan, egyszer meg kivasalja egy autó mert szélnek ereszted.

2023. máj. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Elkorcsosult városi puhány vagy, ennyiről van csak szó. Meg az is aki veled egyet ért.

A macska nem lakásba való. Elvan, de attól még nem oda való, hanem a szabadba (nyilván nem főút menti házba). Pont. Lehet a te macskád hosszabb életű lesz mint egy vidéki cic, de amennyiben felelős gazdája van (azaz ivartalanítja, és állatorvoshoz is elviszi, sokkal tartalmasabb élete lehet.

2023. máj. 22. 18:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!