Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hazatérhet még a macskám?

Hazatérhet még a macskám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az 1 éves ivartalanított lány macskám 3 napja tűnt el.Többször hivogattuk és végigjártuk a környéket de semmi :/

Viszonylag jó környéken lakunk bár a főùt mellett de arra sose szokott elmenni.Még sose kóborolt el fél napnál több ideig.Nagyon aggódom érte😭



2023. máj. 26. 01:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
4%

Hazamegy, nyugi.

Nagyon szívós állatkák, de azért nézelődj még a környéken, ahol vannak pl építési törmelékek, vagy sok kacat.

Olyan is lehet, beszorul valahova, pl egy egér miatt, és ott nyekereg szegény, nem hallja senki. :(

Sajnos nem kutyuli, rettenet hangerővel, hogy hallja bárki.

A benntartó tippadóknak még mindig üzenem, próbáljanak kertes háznál házban tartani macskát, nagy kihívás.

Illetve napi szinten úgy gondozni a kertet, ne tudjanak kilógni.

Esetleg egy lebetonozott, betonkerítéses telephelyen ez működhet, ahol se fű/fa/virág.

Na ilyen helyen nem is marad meg macska...

2023. máj. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem csak a 3 méteres betonkerítés képes udvaron belül tartani a macskát. Elég régóta létezik macskabiztos kerítés.
2023. máj. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy 1 hét után jött haza a cicám.
2023. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Még van rá esély, volt már példa nálunk is ilyenre, hogy pár napra eltűnt, aztán hazajött. Jó környéken lakunk, viszont több macskánk is eltűnt már egyik pillanatról a másikra úgy, hogy nem jöttek haza többet. Mai napig fogalmam sincs, hogy mi történhetett velük. Ezek kinti cicák voltak, tehát jól ismerték a környéket. Tehát 50-50.
2023. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Minden hétre jut egy ilyen kérdés, hogy "hazajöhet-e a macskám, mert mindig hazajött este enni/2 napnál sosem volt többet távol/nem csavarog napokig stb." - komolyan nem értem. Egyrészt HONNAN TUDNÁNK, hogy a te macskád haza fog-e menni vagy sem, másrészt ezermilliárdszor el lett mondva, le lett írva: ha kijárós macskád van számíts rá, hogy valószínűleg nem lesz hosszú életű. Ez van, ha felelőtlen gazdaként kiengeded a portádról a macskád, akkor ezt a kockázatot vállalod. Rendkívül álságosnak érzem, hogy itt sírsz, hogy jajnemjöttvissza.


Lehetne ebből plusz bevétele az önkormányzatoknak, a helyi jegyző minden ilyen FB bejegyzés/kihelyezett plakát gazdáját meg kellene, hogy büntesse, hiszen NEM tartja be az állatvédelmi törvény vonatkozó szabályát, és ezt ő maga vallja be, írásos formában.

2023. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

4-es vagyok.


Amúgy miért pontoztok le?:D

Egyáltalán nem vagyok idióta, ha hiszitek, ha nem, ez megtörtént:)


Én csak azt mondom, hogy simán van esély arra hogy visszatérjen a kiscica.


Amúgy érdekes, mindenki aki azt mondja hogy nem fog visszajönni az meg fel van pontozva. Hmm...:D

2023. máj. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Sziasztok mindenkinek köszönöm a tippeket.Ma hajnalba hazatért a cicus épségben :).Nagyon kíváncsi vagyok mi történhetett vele de az a lényeg hogy hazajött!
2023. máj. 27. 08:55
 18/19 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy meglett a cicc! 🧡🧡🧡 Remélem jól van és minden rendben van! 🧡
2023. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#17 Köszönjük, hogy visszajeleztél.

Örülök, hogy meglett a cicád végül. :)

2023. máj. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!