Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica miért akar ennyire...

Benti cica miért akar ennyire kimenni?

Figyelt kérdés

7 hónapos koraig az utcán élt, áprilisban volt 1 eves. Sosem engedjük ki, csak az ablakban szokott lenni. Viszont 1-2 napja folyamatosan ki szeretne szökni, sikerült is neki sajnos 2x , de sikerült behozni. Az ajtónál áll és hangosan nyavog, mint amikor nedves tápot kap, kb olyan hangon.

Ivartalanott nőstény cica



2023. jún. 4. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszokta az utcai létet. Meg néha azért kivágynak a macskák, szeretnek csavarogni, nem bezárva lenni mindig. Ha más furcsa is van a viselkedésében,és hirtelen kezdődött, lehet valami baja van
2023. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sosem akart ennyire kimenni, az ablakban szeret lenni, főleg ha nyitva van az ablak, de ennyi. De most, ha már résnyire nyílik az ajtó, már ott van és surranna ki.
2023. jún. 4. 22:06
 3/8 A kérdező kommentje:
Kézben volt, hogy kivittuk, illetve van neki póráza, de fél, ha úgy kivisszuk. Kiengedni semmiképp sem szeretnénk, mert előttünk forgalmas út van.
2023. jún. 4. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az jó ötlet ha néha kiviszitek, hozzá lehetne szoktatni a pórázhoz. Előtte lehetne ismertetni az utcákkal egy boxban ha bírja.
2023. jún. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

7 hónapos koráig kint volt. Hidd el az nagy nyomot hagyott benne. Biztosan rendesen ivartalanítva lett? Hallottam olyanról, hogy csak elkötötték a cicát. Attól még ugyan úgy hajtotta a vére.

De az is lehet, hogy csak változik, és szeretne felfedezni. Nekem az ivartalan nöstényem ugyan úgy csavargott, mint előtte, csak nem volt szaporulat. Az ösztön azért hajtja őt is.

Ha van rá lehetőségetek csináljatok neki egy kifutót, lehet az is elég lenne neki, ha kimehet a szabadba.

2023. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mieink is, mikor havonta kb. egyszer sikerül kilógni, utána megy a könyörgés az ajtónál ablaknál...

A pórázon sétálás becsapós, utána még inkább ki szeretne menni.

2023. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mostmár teli minden madárral, bogárral, mindenféle izgalmas dologgal, szerintem benn unatkozik, kinn viszont érdekes dolgokat lát, plussz tapasztalata is van, a kinti világról.


Nem tudom, mennyit játszotok vele, megpróbálhatnátok mégtöbbet, vagy beszerezhetnétek valami kajás puzzle-t.

2023. jún. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Játszunk vele, labdazni nagyon szeret, van alagutja is, egeres játéka, azzal is játszunk.

Ma reggelre majdnem teljesen kiasta az egyik szobanovenyt. Raszoltam, leszidtam és rohant az alomra, kimentem a szobából megint ásta, raszoltam, megint rohant az alomra. Nem volt eddig ilyen baj vele, aggódom egy kicsit.

Talaltam egy ilyen írást, ami talán igaz lehet rá


A macskák nem mindegyike tűri jól a bezártságot. Vannak esetek, amikor a "klausztrofóbia" egyfajta "dühös" viselkedészavarban nyilvánul meg, melynek során a macska "rombol" vagy agresszívvé válik (durva játék: harapás, karmolás), vagy egyszerűen csak "boldogtalan" (látszólag ok nélkül nyávog, nyugtalanul mászkál a lakásban, stb.).


Lakásban tartott macskák esetén gyakoribb a rendellenes viselkedés, ha sokat vannak egyedül. Egy társ sok esetben jó hatású lehet, de ez sem biztos megoldás (egymás mellett is képesek unatkozni!), ráadásul az egymással játszó, "üldözéses versenyt" produkáló állatok is okozhatnak kárt a lakásban.


A játékon, sok simogatason kívül mit csinálhatnek? ORvoshoz érdemes -e elvinni?

2023. jún. 5. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!