Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Számtalanszor vittem a cicámat...

Számtalanszor vittem a cicámat állatorvoshoz, mégis folyamatosan viszket a füle. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Kis kora óta időszakosan előjöttek fülproblémái és kapott atkairtót, amitől a viszketés elmúlt egy ideig. Most már eléggé idős, de hiába adjuk neki a legerősebb atkairtókat és pucoljuk ki a fülét, akkor sem múlik a viszketés és borzasztó nézni ahogy szenved tőle.

A folyamatos vakarás és fejrázás odáig fajult, hogy a fülei felduzzadtak és műteni is kellett, emellett a hallását is elvesztette.

A gyógyszerek és fültakarítás ellenére még mindig nagyon viszket a füle és az orvos azt mondja, hogy ha belenéz se lát semmi bajt. Arra gondoltam, hogy valami bőrbetegség lehet, de ha nem látszik semmi, akkor lehet pszichés is? Vagy csak immunis lett az atkairtóra?

Nagyon jó lenne valahogy enyhíteni a viszketést de már kifogytam az ötletekből...



2023. jún. 6. 03:10
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Allergiás valamelyik tápra, amit kap. Doki meg sem említette ezt a lehetőséget?!
2023. jún. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Kutyáknak adják a Cytopoint injekciót, 28 napig tart a hatása, nem tudom macskáknál adható-e. Vagy adj neki hisztamin blokkoló kapszulát, én a kutyámnak napi 3 kapszulával kordában tartom a viszketést (48 kg a súlya)

[link]

mellesleg állj le az eddigi kajával és adj neki olyan husit, amit nem ismer, nem kapott eddig. pl. kecske, vad, birka, ló. A lényeg, hogy te főzd meg , ne előregyártott macskakaját kapjon.

2023. jún. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Bőrkaparékot vettek? Csomó dolog lehet, gomba is.
2023. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne elvinni a cicát egy klinikára, ahol rendes mintát tudnak venni.


Mit eszik a cica? Az ételallergia is egy jó tipp, én a helyedben megpróbálnám egy ideig hipoallergén táppal etetni, és figyelni, hogy jelentkeznek-e a tünetek.

2023. jún. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én cicámnak is fülviszketéssel kezdődött, kiderült, hogy allergiás a búzára, ami volt a tápban. Egy tápváltás megoldotta a problémáját. Meg persze, nem adhatok neki pogácsát, kiflit meg ilyeneket, amit szeret.
2023. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Időnként szoktam váltogatni a tápot, de utánanézek a hipoallergén tápoknak is. Bőrmintát nem vettek, csak vérmintát.

Nem tudom, hogy ez kapcsolódhat-e a problémához, de olyan, mintha evési ingere lenne és szinte mindenbe beleeszik amit meglát. Így eléggé vigyázni kell majd, hogy csak azt egye amit adok neki.

2023. jún. 6. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánk a fülét is állandóan vakarta, mire rájöttünk, hogy a csirkére allergiás.
2023. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!