Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány évig élnek általában a...

Hány évig élnek általában a macskák?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben jól vannak tartva (kötelező oltások, rendszeres orvosi felülvizsgálat, ivartalanítás, jó minőségű táp) akkor elég sokáig. Azt szokták mondani átlagosan 14 év, de ha tényleg odafigyelsz rá, akkor ennél sokkal több, lehet 20 is. Persze fajtától is függ, a keleti macskák (sziámi, oriental, stb) élnek a legtöbb ideig.
2010. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most olvastam hogy élt már macska 36 évig is. De amúgy olyan 10-17 évig. Nem lehet behatárolni, sok mindentől függ.
2010. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

hát...ha öregségben hal meg akkor olyan 12-16 év szerintem.

de ha kinti cica akkor számolni kell a kocsikkal.kutyákkal satöbbi. :/

2010. okt. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 18 vagyok és a nagyanyámnak van egy macskája,ami hamarabb megvolt mint én pár évvel:)
2010. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%
a szomszedom macskaja 19 evesen halt meg rendes hazimacska volt es nem volt ivartalanitva es oltasai sem voltak tapot csak akkor kapott ha nem volt maradek vagy valami fogara valo.soha nem volt semmi baja kinti cica volt .aztan az oregsegben meghalt szegeny.
2010. okt. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó: mázlija volt...nem így kell macskát tartani
2010. okt. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is hallottam már olyan emberről aki napi 2 doboz cigit szívott ,szalonnát szalonnával evett és mégis 90 évig élt, de valljuk be, nem ez az átlag...
2010. okt. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!