Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen idoszakonkent kell...

Milyen idoszakonkent kell furdetni a macskat?

Figyelt kérdés
Az enyem benti macska, es ezelott egy honappal furdettem utoljara, de most megint kene, mert olyan budos a feje valamitol :-S
2010. okt. 12. 20:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy macskát nem nagyon kell fürdetni normál esetben. Ha ráadásul ilyen gyakran fürdeted azzal csak ártasz neki. Lehet pont ezért büdös.
2010. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem fürdettem még egyik macskámat sem, pedig a házban is vannak.
2010. okt. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a macskát nem kell fürdetni,mosakodik magától.De most biztos ne fürdesd mert egy hónap kevés...
2010. okt. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A macskát alapvetően nem kell fürdetni, pláne ha benti, a macskák nagyon tiszta állatok.

Ha büdös, akkor vagy a táp rossz, vagy lehet, hogy gyomor baja vagy fogproblémája van...

2010. okt. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Feleves, es meg csak 2 szer volt furdetve.Szoval nem viszem tulzasba.Es most se akarnam megfurdetni, ha nem lenne ilyen budos.
2010. okt. 12. 20:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Dehogyis a tap!Tok draga kajakat eszik.Szerintem valamivel osszekente magat, de mivel a feje tetejen van, nem tudja lenyalni.ilyen regi olajszagu, vagy nem tudom.
2010. okt. 12. 20:29
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtam megfürdetheted, az még nem a világvége, ha egyszer megfürdeted. én is szoktam az enyémet, olyan 2 havonta
2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg egy vizes ronggyal töröld meg csak a feje tetejét!
2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem lévő írta: valószínűleg fogprobléma. Illetve nem feltétlenül probléma, mert a fogváltás eleve kellemetlen szájszagot okozhat, de jobb állatorvosnak megmutatni. Ugyis mostmár itt az ivartalanítás ideje (ha eddig még nem volt), úgyhogy azzal együtt a fogát is nézesd meg.

Ha hím, akkor az is okozhat fura szagot, ivartalanítás megszünteti.

Amúgy egyáltalán nem kell mosdatni, nagyon tiszta állatok. Csak felesleges stressznek teszed ki a fürdetéssel. Csak nagyon NAGYON indokolt esetben szabad fürdetni, pl bolha, vagy ha nagyon koszos lett valamitől ( ez alatt azt értsd hogy mondjuk székletbe belefeküdt, vagy centi vastagon borítja a sár, de ugyebár ez lakásban elég valószínűtlen)

2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nincs baja a foganak, mert par napja latta egy allatorvos, es a fogait is megnezte.Szerintem az lesz, amit az egyik valaszolo irt, hogy csak a fejet fogom megmosni:-)
2010. okt. 12. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!