Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatvédők figyelem! Tieteket...

Állatvédők figyelem! Tieteket nem háborít fel ez a hozzáállás?

Figyelt kérdés
Http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1239235-miert-pusztitotta-el-az-anyamacska-2-kolyket-is-3-het-szoptatas-utanBocsi, de nem tudom szó nélkül hagyni, jobb lenne ennek a cicának egy másik gazdinál, nem tudom merre lakik az illető, de ha van egy állatvédő, aki megteheti áltvehetné a cicát. Remélem nem csak én háborodtam így fel ezen a dolgon.
2010. okt. 16. 20:56
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

"hajnaltól késő estig dolgozom így nincs módomban ivartalanítani és így sajnos érvényesűlnek a természet törvényei bár tényleg nem örülök neki."

nem jól linkeltem, az ez előtti kérdésről van szó.

2010. okt. 16. 20:58
 2/26 anonim ***** válasza:
36%

Mit nem lehet ezen megérteni? Dolgozik, hogy legyen valami kis pénze, amit az állam elvehet tőle ilyen-olyan jogcímen, be tudja fizetni a közüzemi számlákat, a maradék pénzből meg megpróbál éhen halni. Majd ha magadat tartod el 100%-san, és minden egyes forintnak megvan a helye, akkor te is meg fogod érteni, hogy egy ivartalanítás igenis másodlagos dolog. Ha lenne pénze, valószínűleg megcsináltatta volna a műtétet. De nincs neki. Inkább nyugodj le, felesleges felháborodnod rajta. Elpusztultak a kiscicák, van ilyen, az okokat NEM ISMERED, ezért csak TALÁLGATSZ! Eközben pedig nem GONDOLKODSZ. Előfordulhat, hogy amit azt hiszel, a valóság, az nem is úgy van, tehát LEHET, HOGY TÉVEDSZ! Előbb gondolkozz, mielőtt cselekszel, durr bele alapon vádaskodsz, vered a melled, hogy állatvédő vagy, közben meg nem is látsz teljes mértékben a dolgok mögé...


Pontozz le nyugodtan, úgy is az a szokás itt, ha a kérdés feltevőjének nem tetszik a válasz...

2010. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Te nem állatvédő vagy, nem neked szólt a kérdés. Várom a további hozzászólásokat!
2010. okt. 16. 23:38
 4/26 A kérdező kommentje:
És nem állok le veled vitázni, le se pontozlak, sokan gondolkodnak így mint te, az állat csak egy állat....tudod én holnap (vasárnap) viszem a cicám orvoshoz, mert begyulladt a szeme. Magamat tartom el, lehet, hogy nem tudom kifizetni vmelyik számlám, vagy csak később, de nekem az állatom igenis sokat jelent. Ezt te nem értheted.
2010. okt. 16. 23:40
 5/26 A kérdező kommentje:
Még vmi! A kérdező azért nem ivartalaníttatja, mert nincs ideje...ugye ezt te is belátod, hogy elég béna kifogás. Azt még meg is értem, hogy nincs pénze, de nem ezt mondta, valóban nem olcsó egy nőstény macska i-sa, 15 ezer Ft, de ha minden hónapban félretesz 1-2ezer Ft-ot, akkor a következő párzási időszakban már nem potyogtatná az a szerencsétlen macska a kölykeit. Amúgy meg amikor diákmunkán dolgoztam és eltartottak, boldogon költöttem a macskám ivartalanítására, büszke voltam magamra, hogy nem a buli és az új ruha volt az első, hanem az állatom...ennyit az előítéletekről....
2010. okt. 17. 00:27
 6/26 anonim ***** válasza:
De szerintem is felháborító. Az az egész, ahogy ehhez viszonyul. Egy embernek arra van ideje, amire szeretné, hogy legyen. Ha ő igazán szeretné a macskáját, akkor tudna időt (és pénzt) találni arra, hogy elvigye ivartalanításra. Csakhogy úgy tűnik, számára a macska nem több fogyóeszköznél, nem kár érte, ha valami baja van. Undorító, lelketlen hozzáállás.
2010. okt. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
40%
Igen, végül is az övé is, meg a tiéd is! Szerinted melyik állatvédő teheti meg, hogy egy ugyan nem optimális körülmények között élő, de nem is kínzott állatot magához vagyen, mikor mindenki már rég túlvállalta magát? Ha te állatot akarsz védeni, akkor ne másra mutogass, hanem cselekedj magad, hozd meg azt a bizonyos áldozatot, mairől beszélsz.
2010. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Köszi a tanácsot, de felesleges. Megtettem, nem egyszer. Épp tegnap adtam örökbe egy Illatos útról mentett macskát, napra pontosan 1 év után, akit a saját 5 kutyám és 1 macskám mellé vállaltam be, csontsoványan. Aki valaha gazdis volt, csak éppen feleslegessé vált, hát megszabadultak tőle rövid úton. Mindezt úgy, hogy önkéntes vagyok a fajtám fajtamentésénél. Úgyhogy nekem senki ne magyarázzon, hogy nincs ideje. Egy embernek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen.
2010. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Szerintem az vállaljon állatot (kutya vagy macska vagy akár mindkettő) akinek van pénze rá!! pl: ivartalanítattni is, mert ígyis sok kóbor macska és kutya van a világon (és Magyarországon) akik az emberek hülyesége és hanyagsága miatt lettek azok!!
2010. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ez a macska bár konkrétan nincs kínozva, bár ki tudja, az is belefér a kínzás fogalmába, hogy már szerencsétlen a saját kölykeit öli meg, mert fizikailag nem bírja a szüléseket, és az se lenne csoda, ha elpusztulna a sok megterheléstől, amivel a folyamatos szülés jár. Nem csak az az állatkínzás, amikor megvered a macskád, használd az eszed kicsit.
2010. okt. 17. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!