Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Happy Cat nevü macskaeledel...

A Happy Cat nevü macskaeledel jobb minőség, mint pl a kitekat?

Figyelt kérdés
Én egyik nap vettem Happy Cat-et, egy kisboltban, más már nem volt nyitva. A macskám olyan büdöseket fingott:D Ez egy olcsó tÁp, nem? Vagy összekeverem vmivel? Én kb 130Ft-ért vettem, most kitekat-ot kapott, kb dupla annyiért.
2010. okt. 18. 20:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Hát nemtudom. Ezek a kisboltiak, mind szarok, ugyanugy a kitekat, darling is.
2010. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ajánlanátok nekem vmi tápláló, de mégse nagyon drága tápot? És amit általában lehet kapni a boltokban.
2010. okt. 18. 20:31
 3/29 A kérdező kommentje:
ha tudjátok, írhattok árat is, egy olyan kis konzerv árát
2010. okt. 18. 20:35
 4/29 anonim ***** válasza:
Nagyságrendekkel jobb.
2010. okt. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem e keverem vmivel, de amit vettem nagyon olcsó volt és borzasztó büdöseket fingott a macska :D 130Ft volt egy konzerv.
2010. okt. 18. 20:36
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

Hát figyelj, sajnos ami tényleg tápláló az nem két fillérbe kerül... De megéri az egyszeri nagyobb kiadást egy hónapban, mint azt a rengeteg kicsit amit sz.r kajára költesz el. Számold össze:

pl ha whiskassal akarod etetni a cicát, akkor az napi 3-4 alutasakos eledelt kell adnod neki. Ez az ajánlás, ennyi szükséges hogy megfelelő mennyiségű tápanyag jusson a cica szervezetébe. Ez napi 360-480 ft kb, ami egy hónapban kb 11-14 ezer forint, úgy hogy semmi mást nem adtál neki, csak whiskast, ami édeskevés...

Ellenben vegyünk egy "drága" prémium tápot: ebből egy felnőtt állatnak kb 60-80 g kell egy nap, ami, ha a nagyobb kiszerelést veszed meg, napi kb 120 ft-os etetési költségre jön ki, ami egy hónapban KEVESEBB 4000 ft. És ezek magas tápanyagtartalmú tápok, valódi hústartalommal. Egy jó tápban 20% fölött van a hústartalom, de van olyan amiben 50-60%(bioplan márka). Ezzel szemben a whiskasban,darlingban,friskesben és társaikban kb 4%. Nagy különbség. 4000 ft-os havi költség mellett pedig lehet még konzervet, húst, tojást, tejfölt venni a cicának a változatosság érdekében, esetleg valami olcsóbb szárazat elé rakni napközben, mivel a cicák igénylik a folyamatos csipegetést.

2010. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
Kutyám is kib.szott büdöset fingott ma a macskám nem szokott HálaIstennek:DDD amúgy a kérdésedre válaszolva az előző válaszoló mellett vagyok!
2010. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Hát ahogy látom van egy Happy cat nevű prémiumtáp, de sztem te egy másikra gondolsz, arra tudtommal csak az van ráírva, h Happy, egy ideig itt is volt az egyik ÁBC-ben, akkoriban (2éve) 100 Ft.-ért dobozonként....az én macskáim szerették, de hát tényleg inkább az a gagyi kategória, mint a Molli, S-BUDGET, Kedvenc stb.........de amúgy pl. a kiteket, whiskas, darling stb. kicsit ízletesebben vannak elkészítve, nem az a sima zselés állag stb., de tartalmilag ugyanúgy csak 4% valódi húst tartalmaznak ezek is, a többi szója meg még ki tudja mi....tehát akkora különbség nincs sztem egy whiskas meg egy Happy között, viszont a prémiumtápok valóban sokkal több valódi húst, és tápanyagot tartalmaznak. Mondjuk én az utóbbi időben egyre inkább kerülöm a konzerves tápokat, inkább veszek nekik csirkeaprólékot, far-hátot, semmivel sem drágább, de valódi hús, nincs benne tartósítószer stb. stb...
2010. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

A márkákat kihagytam amit érdemes megvenni:

prémium táp: Royal Canin, Hill's, Acana, Select Gold

A száraztáp kilója kb 800-1000 ft között mozog, attól függ mekkora kiszerelést veszel. Én állatkereskedésben 10 kilós zsákból veszem kimérve. Arra is jók hogy a "gagyibb" minőégű koncerveket kicsit felturbózd vele.


középkategóriás táp: Multifit (fressnapf), Cat Chow, Bioplan, Dein Bestes (Dm-es kaja)


A multifit alutasakosból 24 darabos multipack a frassnapfban kb 2300 ft. Cat chow kilója kb 800. Bioplan 400 g 400ft, de egy egész napi adag egy macskának napi fél konzerv (persze a legjobb ha napközben van előtte száraz, nem győzöm hangsúlyozni!)

Dein bestes 1 konzerv kb 200 ft.

2010. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Hát figyi! az az igazság, hogy mikor a mi cicáink picik voltak kaptak tápot, de nem mindig. Mióta fel nőttek házi kosztot kapnak, néha kis marha májat, vagy főtt fejhúst (sertés), és olyan szépek, és nagyok, mint az álom!:)


A fehér cicámat pl. sokan el akarják vinni, annyira tetszik nekik!:P


De ha adunk is nekik tápot, mert épp nincs más, akkor Kitekat! Próbálkoztunk már Lidl-ös cicatáppal, de majdnem, hogy kiröhögtek!:D


22/L

2010. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!