Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki lehet nyomoztatni azt,...

Ki lehet nyomoztatni azt, hogy ki mérgezte meg a macskámat? Van ilyen szervezet?

Figyelt kérdés
és ha kinyomozzuk, felelősségre vonható?
2010. okt. 19. 19:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Tehetsz feljelentést ismeretlen tettes ellen, állatkínzásért.
2010. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

általában a szomszédok szokták, vagy aki a környéken méreggel irtja a rágcsálókat... szerintem magyarországon még nincs ilyen szervezet :(

a magyarok sz@arnak az állatokra :@

2010. okt. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Mivel mérgezték meg?


Ha betudod bizonyítani, hogy ki tette, akkor jogilag igen, felelősségre vonható, ugyanis, ha te bármilyen állatot tartasz az a te tulajdonodat képezi. Ha megmérgezik az állatodat, azzal a tulajdonodban tesznek "kárt". +az állatvédelmi törvény.

2010. okt. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

természetesen! egy ideje nagyon kivannak éleződve az állatvédelemre. Van tipped, hogy ki tette? Pl. galamboznak a környéketeken ilyesmi!


Már az önkormányzat által foglalkoznak ezzel a dologgal, ki mennek az illetőhöz, és szét néznek a háza táján! Pénz, illetve börtönbüntetést is kaphat és MEG IS ÉRDEMLI FENE A P.FÁJÁT!!:s


szóval telózzatok be az önkormányzathoz, és ők át irányítanak az ez ügyben illetékeshez!

Nálunk legalább is így megy!


A lényeg,ha meg van a tettes, akkor kapni fog a p.fájára!:):S


22/L

2010. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
17%

kizárt dolog hogy kitudod nyomozni...

engem is idegesíttenek a kertünk végében párzó macskák, ha volna puskám azt hiszem énse haboznék..A gazda dolga hogy ne engedje az állatot más területére, számoljon a következményekkel. szeretem az állatokat, de ami sok az sok.

2010. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Veky ***** válasza:

Ha túl sok tehéntejet adsz neki, az is megölheti!

Ajánlott 50:50 arányban keverni vízzel!!!

(sokan nem tudják)

2010. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy kinyomozod, és... Hogy bizonyítod?! Azt kvázi csak tettenéréssel lehet.


Szóval az az előbbi válaszoló nemtom mit szívott, akihez az önkormányzat kijár büntetni, de közel sem így működik a valóságban, hogy van otthon mérged akkor te vagy a bűnös... csúnya világ is volna, ha így lenne.

2010. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Kedves Zoleee! Mielött lövöldöznél, gondolkodj! pl, a macskának egyrészt nem tudod megmondani, eddig mehetsz arra nem,másfelől, bárkié, sajnálni fogja, de különösen ha olyan, mint a mi esetünk. idegmérgezést állapított meg neki a doki, három kisgyerekem van, 10 éves a cicánk, eléggé szeretjük. hányva kóvályogva remegve jött haza, már szinte haldoklott. úgy ki volt hűlve, hogy már az halálos. az anyagi kárról nem is beszélek, pedig nem állunk jól, de remélem sikerül megmenteni, 2 nap most még kritikus.annyira szenvedett, hogy aki ilyen lelketlen tud lenni, ugyan ezt kívánom neki, én is tolerálom más hülyeségét, más is toleráljon ennyit, hogy átsétál a macskám a kertjén. különben meg nem azt kérdeztem, ki hogy ölné meg a szomszéd macskáit, de kösz. amúgy igen, van tippem, kettő is.
2010. okt. 19. 20:49
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

ezek neharagudj de elég hulye érvek... miazhogy átsétál???osszeszarja a kertet és ingerli a kutyánkat.ráadásul a szomszédunk macskája többet van nálunk mind otthol....

ez a "jött haza"-pedig elárulja hogy a tietek se külömb...

érthető hogy elfogult vagy,és nem mentegetem a tettest, csak próbállom megmagyarázni hogy miért tesz valaki ilyet. ráadásul lehet hogy nemis a macskád volt a célpont(egér, patkány...) És igenis el lehet határolni egy macskát.

2010. okt. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

hiába hurrognak le. tényleg az önkormányzaton keresztül megy a dolog. fel hívtuk az önkormányzatot, ők át irányítottak minket a gyepmesteri telephez. és mondták, hogy az önkormányzat fogja kiküldeni az illetékest ez ügyben. Mondjuk a mérgezés tényleg más, nálunk lövésről volt szó, VÁROSBAN! Állatorvos is rögtön, látlelet, fénykép cicáról,igazolás minden! Van egy 6éves öcsém, és ha épp fent játszik a mászókán és őt találja el??? Akkor mi van??


Szóval Zoleee-ka is úgy lövöldözzön, az ilyen embernek én magam eresztenék golyót a p.csájába!!!

2010. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!