Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy cicát tanitga...

Hogyan lehet egy cicát tanitgatni?

Figyelt kérdés

pl. ne menjen ki a házból ha kinyitom az ajtót!

ne dögönyözön!vagyis eressze belém a körmét ha az ölembe van!


vagy ez lehetetlen?:)

valaki probálkozott már ilyenekkel?


2010. okt. 19. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:

" ne menjen ki a házból ha kinyitom az ajtót!"


Ivartalanítás sokat segít.Kandúr a cica? Mert akkor pláne. Amúgy figyelj oda.


"

ne dögönyözön!vagyis eressze belém a körmét ha az ölembe van!"


hm. Hány éves a cica? lehet hogy fogváltás miatt rág, de az is lehet hogy rossz helyen érsz hozzá ami neki nem tetszik, ezért harap. A hasát hagyd békén, azt a legtöbb cica nem engedi simogatni.

2010. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért dögönyöz, mert örül neked, a cicák az anyjuk hasát dögönyözik plusz tejért, azaz hogy jobban jöjjön ugyebár. :) Szóval fontos vagy neki. Az enyém is csinálja, de mikor elkezdi, megfogom a mancsát, és akkor abbahagyja, és letelepszik az ölembe.
2010. okt. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igazából még csak most lesz kiscicám :)


de a papáméknál volt egy szürke kandúr!

és ő mindig ha beletettem az ölembe akkor bizony dögönyözött és ha ezt egy macska teszi nem túl kellemes!


volt egy ismerösőm aki mindig meg nyomkodta a cica talpát ha ilyet csinált. h tudja hogy neki sem jo ha ezt csinálják!akkor ez hatásos lehe?:)


a másik fontos hogy kertes házban vagyunk. a környéken nincsen nagyon cica és nekünk is van egy 2 éves németjuhász "kutyakölykünk" aki szerintem még nem viselné el a cicát!

ezért nem szeretném hogy ha itt lesz akkor ne menjen ki az udvarra!


igazából rálehet szoktatni mint a kutyát hogy velem kijön naponta 3x?


köszönöm a tanácsokat:)

még nagyon kezdő macska tartó leszek :D

2010. okt. 20. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehetetlen. Nagyon buták.
2010. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

buták vagy túlságosan öntörvényüek :)

nem mindegy

2010. okt. 20. 17:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem buták a cicák... inkább tényleg csak öntörvényűek. :)


Majd ha meglesz cicusod, vegyél egy macskakarom-vágót, azzal "visszametszheted" a karmait, hogy ne legyen olyan éles. (Bár az Én cicám nem nagyon engedi. :/ )


Nekem már lassan egy éve van benti cicám (novemberben vettük), Mi is kertesben lakunk. Télen nem is járkált ki, csak nyáron szokott rá sajnos, de most már hál' Istennek alig megy ki, lehet hogy fázik ott kint vagy nem tudom. :D

Lehet hogy ez Nálad is így lesz. :) Főleg ha félni fog a kutyáktól! Bár a Mi cicánk simán elkezdi pofozgatni a kinti kutyust. :( Pedig vagy 10szer nagyobb nála. :D


Sok sikert a kis macsekhoz! :)

2010. okt. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha alkalma lesz rá, akkor ki fog szökni, az tuti. Mondjuk, az enyém az ajtónk előtt marad (sűrűn kikéredzkedik), de szerintem csak azért marad ott, mert a lépcsőházban párszor csúnyán eltévedt kiskorában, és már nem akar kockáztatni.

Azegyetlen mód, amivel a házban lehetne tartani, csak valami ultrahangos macskariasztó ketyere lehet, ami csak a macska (és sajnos a kutya) számára kellemetlen hangot ad, ha a macska megközelíti.

A karom ügy nem ügy. A macskának az a dolga, hogy dagasszon - neked meg az, hogy olyan ruha legyen rajtad, amin keresztül nem kellemetlen.

2010. okt. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!