Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény cica ivartalanításával...

Nőstény cica ivartalanításával kapcsolatban kérnék szépen tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
5 éves cicáról lenne szó.
2010. okt. 20. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes ivartalanítani,enyém egy éves korában esett át a műtéten,gyorsan túltette rajta magát.Ez 15 évvel ezelőtt történt,ma is kiváló egészségnek örvend,sose volt beteg.
2010. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4 nőstény cicám (és 2 kandúr) lett ivartalanítva, nem egy hatalmas procedúra. A nőstényeket jobban megviseli, mert nekik nagyobb műtét. Kb. 2 napig voltak utána kótyagosabbak, levertebbek a cicák, utána szépen gyógyulgattak komplikációk nélkül. Persze, mivel altatásos műtét, ez kockázati tényező, de egy 5 éves cica még nem olyan öreg. 16 évesen az egyik cicámat többször műtötték, minidg felébredt az altatásból, pedig nagyon beteg volt.
2010. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Baranka válasza:
Mikor a cicámat ivartalanították utána pár napig az altatótól levert volt. Egy hét után kellett vattarszdésre jelentkeznünk. De hamat zúl tette magát rajta. Azóta nagyot nőtt és hízelkedős lett.
2010. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én szombat délelőttre kértem időpontot, így egész nap tudtam rá ügyelni, ugyanis az ébredés után roppant esetlenek tudnak lenni. Amikor hazaviszed, mindenképp a földre rakd le angyalkát, amennyiben felébred nehogy leszédüljön valahonnan. A másik fontos, hogy bepisilhetnek és hányhatnak, így olyan fekhelyet keress neki, ahol nem esik kár semmiben. Nálunk a szőnyeg bánta a dolgot.

A gallér használata fontos kb. 7-9 napig, a nyelvükkel felszakíthatják a sebet. Etetéskor levettem róla, napközben úgy hagytam itthon, hogy rajt volt a gallér. Vizet olyan tálban hagytam neki kinnt, amiből gallérral is tudott inni.

2010. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A mi cicánk is ivartalanított, de én úgy vagyok vele, hogy minden állatnak egyszer meg kell adni az esélyt a szaporodásra, ezért egyszer lettek kölykei és csak azután ivartalanítottuk. Kicsit visszahúzódóbb lett tőle, de semmi baj sem történt és azért hasznos, mert így már biztosan nem csavarog a szomszéd macskákkal!
2010. okt. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 köles válasza:
Szia! Nekünk nagyon jó tapasztalataink vannak! Lukréciát 4 hónaposan ivartalanítottuk. Nem kellett gallér, varratszedés és csak aznap este volt kába az altatótól, de már akkor is evett. Egyáltalán nem viselte meg, ugyanolyan játékos maradt, mint korábban. A heg szépen gyógyult, pár nap után visszavittük kontrollra, mindent rendben talált az orvos és most már a szőr is szépen visszanőtt neki. A műtétet a Mancsok Állatorvosi rendelőben végeztettük. A honlap: www.mancsok.hu Itt minden le van írva részletesen: a műtét kivitelezése képekkel, árak, orvosok, fontos tudnivalók.
2010. okt. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!