Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szabhatok határokat a...

Hogyan szabhatok határokat a macskának?

Figyelt kérdés
kb 4 hete hozzám került egy kis macska, és eleinte még semmi baj nem volt vele, de mikor már jobban kiismerte magát a lakásban és velünk is jobb viszonyba került elkezdett rosszalkodni, cipőket szét dobálja, kutya kajáját állandóan enné, persze a kutyám nem hadja mert oda kap :):( (ez egyben jó is mert nem a macsek eszi meg, de rosz is mert nehogy egyszer megharapja) de ami számomra a legrosszabb hogy mindig belemászik a kajámba, tegyük fel van valami finom rántotthús pillanatra kimegyek a mosdóba, addigra a macsek már nehezen de cipeli a húst, illetve ha csinálom a szendvicset megérzi a májkrém vagy párizsi illatát állandóan felmászik a nadrágomon és az kifejezetten fáj, mert a körme a bőrömig ér, tehát hogyan tudnám a fejébe vésni hogy ezeket nem szabad csinálnia?
2010. okt. 21. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
szia!egy picit rávágok az orrocskájára,de nem verem agyon,vagy bezárom egy kicsit
2010. okt. 21. 15:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Újságpapírt lazán összecsavarsz, és azzal csapsz a fejére, vagy a fenekére. Nem okozol fájdalmat, de a papír csörgő hangjától megijed, jobban, mintha erélyesen szólnál rá. Nálunk minden cicánál bevált a módszer. Ha valamelyik rosszalkodni kezdett, elég volt csak megcsörgetni a papírt, mát tudta, hogy nem szabad folytatnia. Még a kölyök kutyáknál is beválik, mert a fülük érzékenyebb, mint az embereké, és nem drasztikus módszer.
2010. okt. 21. 16:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Kis pofon a fejére, de érezze meg azért! Lassan megtanulja, mit szabad, mit nem. Én pont úgy vagyok, mint te, 2 kismacska, olyanok, mint az ördögök, de igyekszek őket megnevelni. Most is épp rajtam másznak, a kikás székemet tépik, le is hajítottam őket :D Nagyjából alkalmazkodni kell hozzájuk, pl drága függönyt nem érdemes venni, mert ez mozdulattal kiszedik a szálat, még mielőtt rászólnál. A virágaimat is szedik széjjel, kapnak pofont, de amit nagyon féltek inkább magasabbra teszem. Sok sikert a neveléshez! :)
2010. okt. 21. 16:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Ó erre remek dolog, egy kiürült ablaktisztítós flakon bele víz, és mindent bele ha rosszat csinál.

Én nem szeretem megütni a macskám, még kicsit se, és ez bevált. Ha rágta a virágomat, spricc, ha felment az asztalra spricc.

Nekünk ez bevált.

2010. okt. 21. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is eleinte az a módszer vált be, amit az utolsó írt, de sajnos túlságosan hozzászokott a macs, mert elég sokat rosszalkodott, és most kb. ott tartunk, hogy már röhögve várja a vizet, hogy legyen mit lenyalogatnia magáról... =/
2010. okt. 21. 17:36
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat kipróbálom őket, a vizes dolog nem jött be :\ lefröcskölöm nem érdekli csinálja tovább
2010. okt. 21. 18:57

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!