Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak nagyon hullik a...

A macskámnak nagyon hullik a szőre, iszonyatosan sokat eszik alszik, és egyre csak hízik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 17:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vedlik, mert most van az ideje.

Ösztönösen készül a télre.

2010. okt. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Előttem szólót kiegészítem, a hízás dolog is azért van, mert jön a hideg, gyüjti a zsírt, az is melegíti a hidegben. Amúgy kinti vagy benti cica, vagy kinti-benti?
2010. okt. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Bentlakik.^^
2010. okt. 23. 23:52
 4/18 anonim ***** válasza:
A kövér macska is szép macska. De ha azt akarod, hogy egészséges is legyen, próbálj meg egy gyökeres étrend váltást. De csak óvatosan, mert kövér macska nem éhezhet 12 óránál tovább súlyos betegség kockázata nélkül
2010. okt. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A bent élő macskáknál is megvan ösztönösen a télre való felkészülés. Mióta van nálad a cica, máskor is csinálta ezt tél előtt vagy ez lesz az első tele?
2010. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Régóta tartok egyszerre sok macskát és megerősítem az előttem szólók válaszát. Azért hullik a szőre, mert téli bundát növeszt, és azért teszik sokat, hogy felhízzon télre. Ez ösztönös dolog, nem függ attól, hogy kinti vagy benti e a cica. A súlyfelesleg tavaszra vissza megy róla.
2010. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem régen hallottam egy babonát: ha a macska ősszel többet eszik, mint máskor, esetleg más őszi időkben szokott, akkor nagyon hideg tél lesz. :) Nem tudom, ebből mi igaz.
2010. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Aha. Felkészülnek a zord sivatagi telekre mi?


Merthogy, tévedés ne essék: a macska sivatagi állat, ehhez alkalmazkodott a szervezete évmilliók alatt.

Az az 5-7000 éves háziasított lét, aminek a jórészét szintén a meleg, mediterrán övezetben töltötte, ezen mit sem változtathatott.

2010. okt. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Utolsó, te még nem láttál macskát vedleni??? Télen láthatóan sokkal vastagabb a bundája a macskáknak, kikerekednek, nyáron meg olyan nyurgák lesznek :) Pl amikor a fényképeket nézegetem, akkor látom, hogy mennyi különbség van a téli és a nyári fotókon :) lehet, hogy sivatagból származnak, de már alkalmazkodtak az itteni időhöz...
2010. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nemcsak hogy rövid az az 1-2000 év, amit a mérsékelt égövben töltött a macska, de ráadásul a macska populáció elenyésző töredéke élt ezen az égövön, köszönhetően a keresztény egyház középkori hozzáállásának, és a jelen szobai macska tömegeinek.

A macskák elsöprő többsége így vagy úgy mindig is az örök nyár világában élt, ezért evolúciós nyomás aligha hatott a macska faj egészére egy "télire tartalékozós" szervezet kialakulásához.


Más lesz ennek a hízásnak a hátterében. Legkésőbb nyárra kiderül.

2010. okt. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!