Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi az a "macskahigiénia"?

Köles kérdése:

Mi az a "macskahigiénia"?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, szerintetek szükséges-e és milyen gyakran egy -egy éves kor körüli- cicának mosni a fogát -szerintem elég mulatságosan hangzik, de a szakkönyv azt írja, hogy kell, meggátolandó a fogszuvasodást-, vágni a körme hegyét, a -jó minőségű- almot hetente teljesen kicserélni, az egyébként rövid szőrét pár naponta fésülgetni?
2010. okt. 21. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a fogát nem mostam soha. A karma hegyét akkor kell levágni, ha túl hosszú. A mi cicánknak van kaparófája ami teljesen megoldja ezt a problémát. (állatorvos szerint is) De én biztos kozmetikushoz vinném karomvágásra.

Az almot kétnaponta takarítom, kb kéthetente cserélem le teljesen, de ez szerintem attól is függ, hogy fedett-e illetve mennyi alom fér bele úgy, hogy a cicának még kényelmes legyen.

A szőrét viszont valóban kefélni kell pár naponta.

2010. okt. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2010. okt. 22. 20:23
 3/3 Cheyene válasza:

Fontos a szájápolás, de az én cicáimnál szinte lehetetlen, ha tudom megoldom, ha nem akkor hagyom. stresszbe hozni nem akarom öket, igy én olyan "cicasznekket" használok, ami kifejezetten fogtisztitásra való. A cicák szeretik és tisztitja a fogat.


A fésülgetés pedig nem a szépség miatt, hanem azért szükséges, hogy a cica minél kevesebb szört nyaljon be magáról. Bár a szörcsomot kihányják vagy kikakálják, valamennyi marad bennük és azt az ö szervezetük sem tudja feldolgozni, egy idö után veszélyes lehet. Föleg a hosszúszörüeknél.

2010. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!